Farklı bir eğitim deneyimine hoş geldiniz!

Keşfetmeye başlayın

 

Dil Okulları

Yurtdışında dil eğitimi tamamen o dille yapılmaktadır. Örnekle; İngilizce eğitim için, İngilizce konuşulan bir ülkede, gittiğiniz dil okulunda eğitim dili tamamen İngilizce olup, İngilizcenin haricinde başka bir dil eğitim amacı ile kullanılmamaktadır. İngilizceyi Türkçe anlatmak, İspanyolca anlatmak yada Çince anlatmak gibi bir durum söz konusu değil. Bu durum, başlangıç seviyesinde olan ya da çok az bir bilgiye sahip olan kişilerin gözünü korkutabilir ama kısaca cevaplamak gerekirse İngilizce bilginiz az olsa da İngiltere'de dil eğitimine gidebilirsiniz. Emin olun ki bu durum aslında öğrenmenizi hızlandıracaktır, engellemeyecektir. 

Eğitim uzmanlarımızın da bu konularda gayet tecrübeli olduğuna ve sizlerle yapacakları görüşmelerde sizi bir miktar tanıdıktan sonra size en uygun olacak alternatifleri sunacaklarına emin olabilirsiniz. Bir adım sonrası ise okul seçimi olup, size en uygun ve bütçenize en uygun okul seçimi için uzmanlarımız sizlerle görüşerek birden fazla seçeneği sizlere artıları ve ve eksileri ile sunacaklardır. Daha detaylı bilgi almak isterseniz sitemizde biraz surf yapın, aradığınız bilgiyi mutlaka bulacaksınız. Bulamadınız mı ? :( Lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

Yaz ve Kış Okulları

Yaz Okulu programlarında haftada 15 ya da 20 saat yabancı dil eğitimi ile birlikte, ilgi alanına yönelik haftada 15 ya da 20 saatlik aktiviteler düzenlenmektedir. Ayrıca hafta içi yarım gün geziler ile hafta sonu tam geziler düzenlenmekte ve böylece öğrencilerin bulundukları bölgeler keşfetmeleri sağlanmaktadır. Yaz ve Kış Okulu programlarına katılan öğrencilerimiz sadece yabancı dil öğrenmek veya geliştirmek ile yetinmemekte, bulundukları ülkelerde kurdukları arkadaşlıklar, katıldıkları aktiviteler ve geziler ile ülkemizi en iyi şekilde temsil etmektedir. Daha detaylı bilgi almak isterseniz sitemizde biraz surf yapın, aradığınız bilgiyi mutlaka bulacaksınız. Bulamadınız mı ? :( Lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

Sertifika Diploma Programları

Sertifika ve diploma programları; özellikle kısıtlı zamanı olan, mesleki alanlarda kısa bir dönem içerisinde uzmanlaşmak isteyen, kariyer hedefli programlardır. İyi bir kariyer hedefleyerek rakiplerinin önüne geçmek isteyen mezunlar için en uygun programlar arasında yer alan bu programlar, özellikle son yıllarda en çok tercih edilen eğitim programları arasında yer almaktadır. Sertifika ve diploma programları tamamen pratiğe yönelik programlar olup, kişiyi mesleki anlamda uzmanlaştırmaktadır. Süreleri genel olarak master programlarına göre çok daha kısa sürelidir. Programlar 4 haftadan 1,5 yıla kadar uzanır ve hemen hemen her dalda herkese uygun seçenekler sunabilmektedir. Sertifika programlarının sağladığı en önemli avantajlar; uygulamalı eğitimler vermesi, master programlarına kıyasla daha ekonomik olması, master programlarında olduğu gibi çalışma ve staj imkanları sağlaması ve master programlarına göre daha rahat kabul şartları sağlaması diyebiliriz.

Programı tamamlayan kişiler istekleri doğrultusunda staj yapabilir, böylelikle eğitim aldıkları alanda iş deneyimi kazanıp, ülkelerine bu alanda tecrübe sahibi olarak dönem şansına erişebilirler.

Bu programlarının tercih edilme sebeplerinden en başta gelen etkenlerden bir tanesi de master programlarına göre daha ekonomik olmalarıdır. Master programı için yeterli bütçeye veya zamana sahip olamayan kişiler için sertifika ve diploma programları çok daha uygun gelebilmektedir.

Sertifika programlarının sağladığı en önemli avantajlar; uygulamalı eğitimler vermesi, master programlarına kıyasla daha ekonomik olması, master programlarında olduğu gibi çalışma ve staj imkanları sağlaması, master programlarına göre daha rahat kabul şartları sağlaması diyebiliriz. Daha detaylı bilgi almak isterseniz sitemizde biraz surf yapın, aradığınız bilgiyi mutlaka bulacaksınız. Bulamadınız mı ? :( Lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

Üniversite Eğitimi

Yurtdışında lisans eğitimi denilince akla ilk gelen ülkelerden biri İngiliz dilinin anavatanı olan İngiltere’dir. Oxford ve Cambridge gibi dünyaca ünlü üniversitelere ev sahipliği yapan ülke, dünya çapında tanınan eğitim kalitesi ve mezuniyet sonrası yaratmış olduğu kariyer imkanlarıyla birçok ülkenin önüne geçmektedir.

Türkiye’deki eğitim sistemiyle İngiltere’deki eğitim sistemi paralellik göstermediğinden çoğu üniversite öğrencilerin lisans eğitiminden önce Foundation eğitimi almasını istemektedir. Bu süreçte öğrenciler bölümlerini destekleyici sosyal ve fen alanlarında dersler alarak notlarını yükseltebilir ve İngilizce bilgilerini de pekiştirmiş olurlar. Diğer yandan Türkiye’de IB eğitimi başarıyla tamamlamış öğrenciler Foundation eğitimini almadan direk birinci sınıftan eğitimlerine başlayabilirler. Bununla birlikte İngiltere’de lisans eğitimi 3 yıl sürdüğü için diğer ülkelere göre öğrenciler eğitimlerini önceden tamamlama imkanına sahiptirler.

Yüksek kalitede akademik eğitimin yanı sıra İngiltere öğrencilere, tarih, sanat, müzik, spor ve tiyatro alanında deneyimleyebilecekleri olanaklar ve etkinlikler sunmakta ve eğitim hayatlarının dışında kendilerini sosyal anlamda da geliştirebilmelerini sağlamaktadır.

Tarihle modernizmin harmanlandığı bir yapıya sahip olan ülke, gerek mimari yapısı gerekse sahip olduğu müze ve sanat galerileriyle öğrencilerin ufkunu geliştirebilmeleri ve farklı bakış açılarına sahip olmaları için fırsat yaratmaktadır.

İngiltere’de Oxford, Cambridge, Londra, Brighton ve Manchester gibi birçok üniversite şehri bulunmaktadır. Bu şehirlerde öğrenciler dünyaca ünlü tanınmış ve alanlarında ön sıralarda gelen hocalardan eğitim almakta ve son teknolojiyle donatılan amfilerde eğitim görmektedirler. Özellikle lisans sonrası master eğitimine devam etmek isteyen öğrencilerin hocalarından alacağı referansları mezuniyet sonrası hedeflerine ulaşmalarında ve başvuru aşamasında kritik bir rol oynamaktadır.

 

Meb Bursu

MEB Bursuna yurtdışında yüksek lisans ve doktora yapacak kişiler başvurabilir. Eğitimin bitişi ile Türkiye’de tercih ettikleri üniversitelerde öğretim üyesi, kamu kuruluşlarında kadrolu eleman veya Milli Eğitim Bakanlığı'nda uzman olarak görevlerine atanırlar. Bir yıl burslu eğitime karşılık iki yıl zorunlu hizmet karşılığı vardır. Burs kapsamında eğitim bedeli ve konaklama bedeli karşılandığı gibi, gidilen ülkeye göre miktarı değişen, yaşamsal masraflara istinaden verilen harcırah da mevcuttur.

MEB, ilk etapta ilan edilen kontenjan sayısının 3 katı adayı ALES puan sıralamasına göre belirliyor. Belirlenen adaylar sözlü mülakata çağırılıyor. Mülakat sonrası ALES puanının %40’ı, sözlü sınav puanının %40’ı ile mezuniyet notunun %20’si dikkate alınacak şekilde puanlama yapılıyor. Hesaplanan yerleştirme puanı 70 ve üzeri olan adaylar, ÖSYM sistemi üzerinden öğrenim görecekleri kurum tercihlerini yapmaya hak kazanıyorlar. 

Başvurular her sene belirlenen tarihler arasında ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile yapılıyor. Genel Başvuru şartları şu şekildedir:

- İlgili lisans alanlarından mezun olmak (Başvuru tarihinden önce) İlgili yıllara göre ALES’ten, tercih edilecek programın kabul ettiği puan türünden en az 70 almış olmak

- Genel akademik not ortalaması “2.50 / 4.00” ; “65 / 100" ya da daha yukarı olmak; 1984 ve daha sonraki yıllarda doğmuş olmak