StudyUK Bursu

StudyUK Bursu

Sevgili Bursiyer Adayımız,

STUDYUK bursuna göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

STUDYUK Bursları başarılı öğrencilere, yeni mezunlara, öğretim görevlilerine ve öğretim üyelerine verilmekte olup, geri ödeme ve hizmet yükümlülüğü getirmez. Burslar, eğitim başlangıç tarihi itibariyle 6 ay süresince doğrudan dil okulunun banka hesabına havale edilir.

STUDYUK burs programı her yıl 500 öğrenciye İngiltere’de dil okulu bursu vermeyi hedeflemektedir. 2019 yılı itibari ile 156 öğrenci için burs duyuruları açıklanmıştır.

Aşağıda muhtemel soracağınız soruları sizlerle paylaşıyoruz;

STUDYUK Bursuna Kimler Başvuru Yapabilir?

T.C. vatandaşları

(T.C. vatandaşı olmayanlar için STUDYUK belirli dönemlerde %10’a kadar Dil Okulu desteği vermektedir.)

Bursiyer adayı, 1 yıl içerisinde gitmek üzere Dil Okuluna planı yapmış olmalıdır. Sadece burs programından faydalanmak için başvuru yapanların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (Askerliği yapmış, tecil edilmiş veya  tecil edilebilecek durumda bulunmak)

Burs süresi ne kadar?

Üniversite İngilizce hazırlık öğrencileri hazırlık programını STUDYUK ile yapmak koşulu ile akademik yıl süresince burs alabilirler.

Üniversite öğrencileri, 3 ay İngiltere Dil Okulu bursu alabilirler.

Yeni mezunlar, 6 aya kadar İngiltere Dil Okulu bursu alabilirler.

Öğretim görevlileri ve öğretim üyeleri, 6 aya kadar İngiltere Dil Okulu bursu alabilirler.

Kesin burs kaydı için bursiyerler gidecekleri İngiliz Dil Okulunun kayıt ücretini STUDYUK’ e yatırmalıdırlar.

Burs için değerlendirme kriterleri nelerdir? Burs yüzdeleri neye göre belirleniyor?

Bursiyer diploma puanı, transkripti ile başarı puanını belgelemelidir.

%100 burs almaya hak kazanmak için not ortalamasının 3 ve üzeri olması gerekmektedir.

Bursiyerin kişisel gelişimine yönelik yaptığı çalışmalar (Sertifikaları, yaptığı spor dalı, ilgilendiği sanat dalı varsa bunlarla ilgili belgeler vb.) değerlendirmede önemli rol oynar.

18-25 yaş arası bireyler önceliklidir.

STUDYUK burs komisyonunun değerlendirmeleri ile yukarıdaki kriterler göz önünde bulundurularak bursiyerlere verilecek burs miktarları belirlenmektedir.

İngiltere vize başvurusunu kim yapıyor?

Her bursiyer vize başvurularını kendisi yapmakla yükümlüdür. Fakat STUDYUK uzmanları vize için gerekli desteği size sağlayacaktır. Fakat onaylanmayan vizeler için STUDYUK herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

İngiltere’de konaklamayı nasıl bulacağım? Uçak bileti için bursiyerlere indirim yapılıyor mu?

Bursiyerler konaklama giderlerini kendileri karşılayacaklardır. Fakat STUDYUK’ in anlaşmalı olduğu İngiliz ailelerinin yanında ya da öğrenci yurtlarında konaklayabilirler.

STUDYUK tüm bursiyerlere, İngiltere dil okullarına yapacakları seyahat için Türk Hava Yolları’ nda % 5 indirim sağlayacaktır.

Hangi Dil Okuluna Gideceğim?

STUDYUK yönetimi tarafından belirlenen, British Council ve English UK tarafından akreditasyonu yapılmış okullara gönderilecektir. Dil okulları, eğitim kalitesi olarak STUDYUK yönetimi tarafından değerlendirilmiştir. Bursiyerler, okullardaki Türk sayısı göz önünde bulundurulmak koşulu ile belirlenen okullar arasından istediğini seçebilirler.

Başka kurumdan burs alıyorum. STUDYUK İngiltere Dil Okulu bursuna müracaat edebilir miyim?

Evet. Farklı bir kurumdan burs alanlar STUDYUK burs programına başvuru yapabilirler.

Burs kesin başvuru tarihi ne zaman belli olur ve nereden öğrenilebilir?

Kesin başvurular Eylül ayı içerisinde yapılacaktır. Ekim ayının son haftası bursiyer adayları www.studyuk.com.tr adresi üzerinden açıklanacaktır. Kesin başvurular için online başvuru formu yayınlandığında e posta yoluyla bilgilendirme yapılacaktır.

 

*NOT: Burs tarihleri dışında İngiltere’de eğitim planlayanlar, merkezimiz ile iletişime geçebilirler. Merkezimiz uzmanları, sizler için İngiltere’de anlaşmalı olduğumuz üniversiteler, dil okulları ve konaklama merkezleri ile iletişime geçeceklerdir. Merkezimiz bu hizmetimizden dolayı herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Lütfen bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyiniz.

Yorum yaz