top of page
1200px-United-kingdom_flag_icon_round.svg.png

Edinburgh, İngiltere

Fettes Centre or Language and Culture College
BC KARE.png
Kayıt olun

Fettes Dil ve Kültür Merkezi (FCLC Edinburgh), Fettes College, Edinburgh, İskoçya'da bulunan bir butik ingilizce dil okuludur. 2006 yılında kurulan ve faaliyetimizin ikinci yılında British Council tarafından akredite edilen, 10-17 yaşındakiler için istisnai bir program sunmayı amaçlıyoruz. Dersler pazartesiden cumaya kadar sabahları yapılır. Öğrenciler, varıştan önce, sonuçları okulda değerlendirilen bir konuşma sınavı ile onaylanan çevrimiçi yerleştirme sınavına girerler. Bu sayede kursun ikinci gününe kadar herkesin uygun bir sınıfta olmasını hedefliyoruz. İngilizcenin iletişim aracı olduğu pozitif bir öğrenme ortamında A1'den C1 seviyesine kadar eğitim sunuyoruz. Kahvaltıdan sonra öğrenciler, sabahları öğretmenleri ve yeni arkadaşlarıyla öğrenerek ve bağ kurarak geçirecekleri kampüsteki sınıfa giderler. Her sabah, tümü haftalık temaya dayalı ve aynı öğretmen tarafından verilen ve ev ödevi atama ve düzeltme, dil girişi, göreve dayalı etkinlikler ve gezilerimize dayalı ilgi çekici materyaller içeren üç oturumdan oluşur. Kurs boyunca kullanılmak üzere gerekli tüm materyaller sağlanır ve öğrenciler kurs sonunda yanlarında götürmek üzere klasörlerinde bir çalışma portföyü oluştururlar. Tüm sınıflarımızda interaktif beyaz tahtalar ve kampüs genelinde Wi-Fi erişimi bulunmaktadır. FCLC'de ingilizce öğrenme ve kullanma fırsatları sınıfta bitmez, kültürel programda devam eder. Öğleden sonraları ve akşamları çok çeşitli tüm okul ve ev etkinlikleri düzenlenir ve öğrenciler, Edinburgh Kalesi ve İskoçya Ulusal Müzesi gibi cazibe merkezlerini deneyimlemek için her hafta iki öğleden sonra öğretmenleriyle birlikte şehir merkezine gezilere giderler. Öğrenciler, Fettes Koleji arazisinde bulunan geleneksel veya modern yatılı evlerde kalırlar. Her ev rahat ve sadedir, yaklaşık 50 öğrenci ve tek kişilik, iki kişilik, üç kişilik, dörtlü ve yurt tarzı çok yataklı odalardan oluşan bir karışımda 24 saat denetim sağlayan personel barındırmaktadır. (6-14 arasında değişen ortalama yurt kapasitesi, 8 yatak)

Websitesi
Kurs türleri
Burslar
Şehir trafiği

Eğitim Süresi ve Ücreti

Untitled-4.png
Untitled-3.png

Başvuru Ücreti

£300

Eğitim Süresi

2 ila 44 hafta

Untitled-3.png

Başlagıç Tarihleri

Her Pazartesi

64540.png

Eğitim Ücreti

Konaklama Tercihleri

Yurt Konaklaması

Var

Kampüs Konaklaması

Danışmanınız ile kontrol edin.

Aile Yanı Konaklaması

Var

Paylaşımlı Ev

En Uygun Kayıt Tarihleri ve İşlem Süresi

Dil Okulu En Uygun Kayıt Tarihi (Eğitim Ücretine Göre)

Eğitim başlangıcından 6 ay önce ideal kayıt zamanıdır. 9 ay önce erken kayıt zamanıdır. 

Dil Okulu Geç Kayıt Tarihi

Eğitim başlangıç tarihinden 1-5 ay öncesi geç kayıt tarihidir.

En Uygun Vize Başvuru Tarihi

Eğitim başlangıç tarihinden 70-90 gün önce vizeye başvuru yapılmalıdır.

Fast Track IELTS

young-female-student-listening-her-english-teacher.jpg

IELTS'e 3 saatte hazırlanın! 

İşinizden ve eğitimlerinizden IELTS hazırlığa vakit bulamıyorsanız bu eğitim tam size göre! Sadece 3 saat içerisinde tüm soru tekniklerini ve dikkat etmeniz gereken taktikleri öğrenin! Eğitim sonunda IELTS'den tam puan alan ve sertifikalı IELTS Eğitmenlerimiz ile dört becerinizdeki zayıf yönleri güçlendirin!

Dil Okulu Bursları

BURÇİN.png

Happy Monday Bursları

Happy Monday, Study UK tarafından finanse edilmektedir. Başvuru ve seçim Burs Üst Danışma Kurulu tarafından yönetilir. Üst Danışma Kurulu, üniversite akademisyenlerinden oluşur. 2023-2024 eğitim yılı için 10 öğrenciye £5000'e kadar başarı bursu verilecektir.

Fettes Centre or Language and Culture College

Kayıt olun

Türkiye Resmi Başvuru Merkezi: Study UK

İngilizce İletişim:

Türkçe İletişim:

İngilizce e-posta:

Türkçe e-posta:

00 44 131 297 5251

bottom of page