top of page
University of Cambridge

British Council Resmi IELTS Kayıt Merkezi

IELTS kaydınızı bugün tamamlayın.

Size sunulan Ücretsiz hizmetlerden faydalanın!

 • 7/24 ücretsiz müşteri hizmetleri destek hattı

 • Ücretsiz Road to IELTS Last Minutes ve diğer hazırlık kaynakları

 • Ücretsiz Birleşik Krallık eğitim danışmanlığı

BC IELTS RegistrationCentre H RGB W (2).png

Study UK tarafından desteklenmektedir.

Test süresi

2 saat 45 dakika

4 beceri

Test raporu

Uluslararası geçerli

2 yıl boyunca

Test formatı

Dinleme | Okuma | Yazma | Konuşma

Dinleme: 30 dakika , 4 bölüm, 40 soru
Okuma: 60 dakika, 3 bölüm, 40 soru
Yazma: 60 dakika, 2 bölüm
Konuşma: 11-14 dakika, 3 bölüm

Ücret | 16.04.2023 tarihinde güncellenmiştir.

₺3400'den başlayan fiyatlarla

IELTS Academic and General

₺3400

IELTS Life Skills A1

₺3500

IELTS UKVI

₺3900

Adım adım IELTS kaydı (Türkçe açıklamalı)

Kayıt öncesi bilgilendirme notu: 

 • Geçerli bir kimlik (Sadece Pasaport veya T.C. Kimlik Kartı kabul edilir). Sisteme bilgilerini girdiğiniz kimliğinizin, test gününde yanınızda getireceğiniz kimliğinizle aynı olduğundan emin olun. Kayıt olunandan farklı bir kimlikle teste gelen adayların test salonuna girişine izin verilmez.

  • Test tarihinizden önce ya da aynı gün vize randevunuzun olma ihtimali varsa; pasaportunuz vize merkezinde kalacağından dolayı sınava kimlik belgesi ile girmek zorunda kalacaksınız. Bundan dolayı T.C. Kimlik Belgeniz ile IELTS kaydınızı tamamlanız önerilir.​

 • 18 yaşın altındaki adaylar, teste kayıt yaptırmak için bir ebeveyn veya velinin e-posta adresine ve tarafımıza (customer.services@britishcouncil.org.tr) iletilecek onay formuna ihtiyaç duyacaklardır. IELTS, 16 yaşın altındaki adaylara tavsiye edilmez. Fakat kendinizi denemek veya dil yeterliliğinizi kanıtlamak için IELTS testine girebilirsiniz.

1- IELTS'e hangi şehirde gireceğinize karar verin. Bu konuda desteğe ihtiyacınız varsa bizimle anlık iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Karabük, Erzurum, Bursa, Gaziantep, Karaman, Mersin, Samsun ve Uşak'ta bulunan IELTS test merkezlerinde IELTS testleri düzenlemektedir. IELTS testini kağıt kalem ile veya bilgisayar ile alabilirsiniz. 

2- Hangi IELTS Test türüne girmeniz gerektiğine karar verin. Bu konuda desteğe ihtiyacınız varsa bizimle anlık iletişime geçebilirsiniz.

IELTS Test tercihleri;

IELTS Academic: Dünyanın herhangi bir yerinde lisans veya yüksek lisans düzeyinde öğrenim görmek veya çalışmak istiyorsanız bu sınava girin.

IELTS General: Akademik olmayan düzeyde öğrenim görmek, çalışmak ve İngilizce konuşulan bir ülkeye göç etmek için bu sınava girin.

IELTS UKVI Academic: Birleşik Krallık'ta öğrenim görmek veya yaşamak istiyorsanız bu sınava girmeniz gerekebilir. Bazı Birleşik Krallık eğitim kurumları UKVI testlerini zorunlu tutmaktadır. Bu sebeple IELTS kaydınızı tamamlamadan önce Study UK ile iletişime geçerek eğitim kurumunuzun hangi IELTS testine ihtiyaç duyduğunu öğrenebilirsiniz.

IELTS UKVI General: Birleşik Krallık'ta çalışmak ya da yaşamak istiyorsanız bu sınava girmeniz gerekebilir.

IELTS Life Skills- A1: Bu test, Birleşik Krallık Vizeleri ve Göçmenlik Dairesi'ne 'yerleşik bir kişinin ailesi' vizesi başvurularının bir parçası olarak İngilizce konuşma ve dinleme becerilerini kanıtlaması gerekenler içindir.

Fast Track IELTS

young-female-student-listening-her-english-teacher.jpg

IELTS'e 3 saatte hazırlanın! 

İşinizden ve eğitimlerinizden IELTS hazırlığa vakit bulamıyorsanız bu eğitim tam size göre! Sadece 3 saat içerisinde tüm soru tekniklerini ve dikkat etmeniz gereken taktikleri öğrenin! Eğitim sonunda IELTS'den tam puan alan ve sertifikalı IELTS Eğitmenlerimiz ile dört becerinizdeki zayıf yönleri güçlendirin!

Reklam: Study UK Eğitim Hizmetleri Limited Şirketi

3- Hangi teste kayıt olacağınız netleştiğinde IELTS kaydınıza başlayabilirsiniz. IELTS testine kayıt olmak için iki (2) tercihiniz bulunuyor.

IELTS'e Study UK ile kayıt olun; Study UK temel bilgileri sizden Türkçe dil tercihiyle alır. Tüm bilgilerin yazım doğruluğunu uzmanlar tarafından kontol edilir. Kontrol sonrası IELTS kaydınız, IELTS uzmanları tarafından yapılır. Kaydınız sonrası Test referans numaranızı (Test Reference Number: A3-TR002-S-1234567) info@studyuk.com.tr adresine ya da Whatsapp Destek Hattına iletmelisiniz. Alternatif olarak kısa form aracılığıyla iletmek için tıklayınız. Böylelikle herhangi bir aksilik durumunda IELTS uzmanları size hızlı bir şekilde destek sağlar. Ayrıca aşağıdaki hizmetlere ücretsiz erişiminiz olur.

 • 7/24 ücretsiz müşteri hizmetleri destek hattı

 • Ücretsiz Road to IELTS Last Minutes ve diğer hazırlık kaynakları

 • Ücretsiz Birleşik Krallık eğitim danışmanlığı

IELTS'e British Council ile kayıt olun; Kaydınız doğrudan British Council web sitesi üzerinden İngilizce dil tercihiyle tamamlanır. KVKK (Kişisel Verilerin Korunması Kanunu) gereği Study UK IELTS uzmanlarımızın çeşitli bilgilere erişimi kısıtlanır. Fakat kaydınız sonrası Test referans numaranızı (Test Reference Number: A3-TR002-S-1234567) info@studyuk.com.tradresine ya da Whatsapp Destek Hattına iletmelisiniz. Alternatif olarak kısa form aracılığıyla iletmek için tıklayınız.  Böylelikle herhangi bir aksilik durumunda Study UK IELTS uzmanları gerekli desteği sağlayabilecektir. Referans numaranızı iletmeniz sonrası aşağıdaki hizmetlerden ücretsiz faydalanabileceksiniz.

 • 7/24 ücretsiz müşteri hizmetleri destek hattı

 • Ücretsiz Road to IELTS Last Minutes ve diğer hazırlık kaynakları

 • Ücretsiz Birleşik Krallık eğitim danışmanlığı

IELTS kaydınızı tamamladığınızda referans numaranızı Study UK'e ilettiğinizden emin olun.

BC R KARE.png

IELTS Referans Numaranız iletildi.

4- IELTS kaydınız sonrası ödeme e-postası alırsınız. Aynı gün içerisinde ödeme yapmanız tavsiye edilir. Aksi halde kaydınız onaylanmayacaktır. Üç (3) ödeme tercihiniz bulunmaktadır. 

Kredi kartı ile ödeyin (Tavsiye edilen); E-postada yer alan ödeme yapın linkine tıklayıp ödemenizi tamamlayabilirsiniz. Ödemenizi tamamlamak için IELTS Portalına giriş yapın. Kayıt sonrası giriş için önceden oluşturduğunuz şifre ile giriş yapabilirsiniz. Şifrenizi bilmiyorsanız, şifremi unuttum seçeneği ile yeni şifre oluşturabilirsiniz.

British Council banka hesabına EFT/HAVALE yolu ile tranfer edin; Banka bilgilerini görmek için tıklayınız. Banka ücret transferi sonrası dekontunuzu British Council'a iletmelisiniz.

Study UK banka hesabına EFT/HAVALE yolu ile tranfer edin; Banka bilgilerini görmek için tıklayınız. Banka ücret transferi sonrası dekontunuzu Study UK'e iletmelisiniz. Whatsapp üzerinden dekontunuzu iletebilirsiniz.

5- Ödeme sonrası iki (2) gün içerisinde IELTS kaydınız onaylanır. 

6- Tebrikler IELTS kaydınızı tamamladınız.

REFERANS FORMU
adım adım

Kayıt sonrası işlemler

British Council IELTS Test Taker Portal'a giriş yapın.

Kayıt sırasında oluşturduğunuz kullanıcı adı ve şifreyi kullanarak Test Taker portalında bulunan kayıt bilgilerinizi kontrol edebilirsiniz. Eğer şifrenizi bilmiyorsanız veya unuttuysanız, şifremi unuttum seçeneği ile şifrenizi değiştirebilir ve portala giriş yapabilirsiniz.

Testle ilgili önemli bilgiler içeren Aday Bilgilendirme Kılavuzunu indirin ve okuyun. 

İptal, geri ödeme veya test günü değişiklik talepleri politikamız hakkında daha fazla bilgi edinin. İstenen evraklar:

 • Transfer Formu

 • Resmi mazeret belgesi. Geçerli mazeret belgeleri şu şekildedir:

 1. Doktor raporu (Raporunuz test gününü kapsamalıdır)

 2. Birinci dereceden aile yakının vefatı durumunda vefat belgesi, travma veya başka türlü ciddi bir zorluk yaşandığına dair resmi kanıt

 3. Askerlik hizmeti yapılacağına dair resmi belge

Test tarihi değişikliği ve iade taleplerini için aşağıdaki formları doldurmalısınız. Dikkat! Aşağıdaki formları doldurmadan önce iptal, geri ödeme veya test günü değişiklik talepleri politika şartlarına uygun olduğunuzu kontrol ediniz.

İptal ve iade talepleriniz için bu formu doldurup customer.services@britishcouncil.org.tr ya da info@studyuk.com.tr e-posta adreslerine göndermelisiniz.

Test tarihi değiştirmek için bu formu doldurup customer.services@britishcouncil.org.tr ya da info@studyuk.com.tr e-posta adreslerine göndermelisiniz.

Testiniz için özel düzenlemeler

Görme, işitme, konuşma veya öğrenme güçlüğü yaşıyorsanız resmi IELTS sınav merkezlerimiz size yardımcı olabilir. IELTS sınavının modifiye edilmiş bir versiyonuna girmeniz gerekiyorsa lütfen sınav merkezine üç ay önceden bildirin. 

Özel düzenlemelerin (örneğin ekstra süre) yapılması gerekiyorsa lütfen sınav merkezine altı hafta önceden bilgi verin.

İngilizce dil becerileriniz, sahip olabileceğiniz herhangi bir engellilik durumuna ya da özel ihtiyaçlarınıza bakılmaksızın objektif bir şekilde değerlendirilir.

Özel düzenlemeler nelerdir?

 • Braille alfabesiyle (kabartma baskı) hazırlanmış sınav kağıtları

 • Gerekli durdurma ve duraklatma olanaklarını sunan özel Dinleme CD'si

 • Dinleme sınavının dudak okuma versiyonu

 • Konuşma görev kartlarının büyütülmüş baskısı veya Braille alfabesiyle (kabartma baskı) hazırlanmış versiyonu. 

 

Ne tür bir yardım alabilirim?

Görme bozukluğunuz varsa şu olanakları sağlayabiliriz:

 • büyütülmüş baskı

 • Braille alfabesiyle (kabartma baskı) hazırlanmış sınav kağıtları

 • yanıtlarınızı sizin yerinize yazacak bir yazman.

İşitme güçlüğü yaşıyorsanız şu olanakları sunabiliriz:

 • özel ses yükseltme ekipmanı

 • Dinleme modülünün dudak okuma versiyonu.

Disleksiniz varsa şu olanakları sağlayabiliriz:

 • Okuma ve Yazma sınavları için ekstra süre.

IELTS sınavının modifiye edilmiş bir versiyonuna girmenizi gerektiren özel ihtiyaçlarınız varsa lütfen en kısa süre içinde bizimle iletişime geçin.

bottom of page