top of page
636062378604644792HU.jpg

Birleşik Krallık üniversitelerinde okuyacağınız bölüme karar verin!

Kariyer Analizi

                                          4.9 (5621 Reviews), 2022/12

Çoğu öğrenci kariyer belirleme konusunda kararsız olmaktadır. Karar süresince öğrencilere, kariyer tercihleri konusunda size özel bir analiz yapılacaktır. Kariyer testi UCAS Türkiye uzmanları tarafından analiz edilmektedir. 

16,791 katılımcı

60d4509851d12743d030a9eb_5c11336dd43b927
UCAS TÜRKİYE KURUMSAL BEYAZ ŞEFFAF BG.png

Analysed by UCAS Türkiye

Süre

Yaklaşık 4 dakika

30 soru

Test Türü

1-5 arası puanlamalı

Daha fazla

%100 Online

İstediğiniz yerde çözülebilir

Nasıl yapıldığını öğrenin

Ücret

£20/Öğrenci

Daha fazla

Derece

11. ve 12. sınıf

Gereklilikleri görün

Kariyer Belirleme Testi

Her insan kendine özgü yetenek ve beceriler ile doğar. Bunlara doğru biçimde ve zamanında farkına varmak, hayatta ve sınavlarda başarılı olabilmek adına en önemli basamaktır. Bundan dolayı bu envanteri özgür ve dürüstçe cevaplamanız; size kendinizi tanımada yardımcı olacak ve başarı yollarında bir rehber görevi üstlenecektir. Bu test 30 sorudan oluşmaktadır. Test sonunda UCAS Türkiye uzmanları tarafından size özel bir analiz yapılacaktır. Kişiliğinize ve karakteristik yapınıza uygun olan üniversite ve bölümleri size gönderilecektir. 2-5 iş günü içerisinde analiz raporunuz size e-posta yolu ile gönderilir. Raporun gönderilmesi yoğun talebin olduğu dönemlerde 15 iş günü kadar sürebilmektedir. Testi tamamlayan katılımcıların UCAS Türkiye'nin hizmetlerinden ücretsiz faydalanabileceği unutulmamalıdır.

Teste verilen yanıtlar değerlendirme ölçeğine sahiptir. Katılımcılar her soruda yalnızca bir tercihte bulunabilirler. Değerlendirme ölçeği soruları 1-5 aralığına sahip bir ölçek içerir ve yanıtlayanlardan kendi yanıtlarını en iyi şekilde temsil eden rakamı bu ölçek üzerinden seçmeleri istenir. Değerledirme ölçeği yanıtları aşağıdaki gibi olacaktır;

  1. Kesinlikle katılmıyorum

  2. Katılmıyorum

  3. Emin değilim

  4. Katılıyorum

  5. Kesinlikle katılıyorum

Kariyer testini tamamlayan katılımcıların belirli aralıklarla bilgi@ucas.com.tr adresinden gelecek e-postayı kontrol etmesi gerekmektedir. E-postaların spam, gereksizler, önemsizler ve benzeri e-posta klasörüne düşme ihtimaline karşı ayrıca kontrol etmekte fayda vardır. Bu klasörlere düşen e-postalar 15-30 gün içerisinde otomatik olarak silinmektedir. 

Ücret: Kariyer testi ücreti tüm vergiler dahil £20'dir. Ödeme işlemi banka transferi yolu ile gerçekleştirilmektedir. Ödeme bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Ödeme işlemi, ödeme yapılan günde geçerli olan mevcut pound banka satış kuru üzerinden hesaplanıp,Türk Lirası olarak yatırılabilir. Ödeme tamamlandıktan sonra, kayıt aşamasına geçebilirsiniz. Ödeme dekontunun kayıt aşamasında yüklenilmesi istenecektir. Dekont hazır olarak bulundurulmalıdır.

studying-in-library_edited.jpg

Kariyer Belirleme Testine Başla

Birleşik Krallık'ta (İngiltere, İskoçya, Galler, Kuzey İrlanda) üniversite eğitimini tamamlayan UCAS Türkiye öğrencileri, mezuniyet sonrası ilk 6 ay içerisinde kendi alanı ile ilgili bir işe yerleştirilmektedir. Öğrencilerimizin başlangıç maaşları yıllık £20,000-£35,000 aralığındadır. Detaylı bilgi almak için buraya tıklayınız.

bottom of page