top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Bedales School

Hampshire, İngiltere, Birleşik Krallık

Church Road, Steep, Petersfield, GU32 2DG

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

1893 yılında kurulan Bedales School, Birleşik Krallık'taki ilk yatılı okullardan biri olmuştur. Okulun eğitim biçimleri, müfredat ve plan, ders dışı etkinliklerin ve seçmeli derslerin bileşimi sürekli olarak güncellenmiştir. Okulun başlangıcından bu yana bağlı kalınan çalışmalarının önemli bir ilkesi, din veya mezhep ne olursa olsun tüm öğrencilerin dini eşitliğidir.

Okul her öğrenciye tamamen bireysel bir yaklaşıma, bağımsızlığının, değerinin, bağımsızlığının ve benzersizliğinin mutlak olarak tanınmasına dayalıdır. 1950'de Dunnannie Okulu'nun üçüncü okul şubesi 3-8 yaş arası genç öğrenciler için açılmıştır.

Bedales School’un öğrencileri etkileyici akademik sonuçlar elde etmeyi başarmaktadır.

• GCSE sınavında çoğu öğrenci en az 8 ve üzeri puanlar almaktadır. 2016'da öğrencilerin %48'i 8 ve üzeri puan alarak başarı sağlamıştır.

• 2016 yılında öğrencilerin %75’i A Level sınavlarında A*-B arası puanlar alarak başarı sağlamışlardır.

Mezunların %95’i üniversitelere başarılı bir şekilde yerleşmektedir.

• Okul mezunlarının %15'i doğa ve mühendislik bilimlerini seçmektedir. %60’ı insani, sosyal alanlar bölümüne yerleşmektedir. Öğrencilerin %2’si sanat, müzik, drama ve tiyatro alanına yerleşmişlerdir.

Okul düzenli olarak her türlü denetlemeden geçmektedir, 2014'te Bağımsız Okullar Müfettişliği'nin (ISI) Bağımsız Bağımsız Komisyonu okul için tüm temel parametreler için aşağıdaki notları "Mükemmel" olarak verdi, yalnızca iki not "İyi" olarak değerlendirilmektedir.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Yatılı okul

467

Kız ve erkek

Good

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page