top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Bedford Modern School

Bedford, İngiltere, Birleşik Krallık

Manton Lane, Bedford, MK41 7NT

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Bedford Modern School dört temel amaca rehberlik etmektedir. Bunlar; ilham vermek, etkileşimde bulunmak, teşvik etmek ve geliştirmek. Okul, kendi bünyesindeki tüm öğrencilerini yüksek standartlar belirlemeye, öğrenmeye olan sevgiyi, ilgiyi, merakı arttırmaya ve bağımsız düşünmeyi teşvik ederek ilham vermeyi amaçlamaktadır.

Bedford Modern School, öğrencilerine geleneksel değerlere bağlı kalmakla birlikte, ileri teknolojiyi ve yenilikçi öğretim yaklaşımlarını entegre etmektedir. Okul etkili öğrenimi kolaylaştırmak için, öğrencilerin entelektüel ve kişisel gelişimine yardımcı olan modern olanaklara yatırım yapmaktadır.

Uluslararası öğrenciler sadece akademik yeterlilik kazanmakla kalmayıp, aynı zamanda özel disiplinleri de içeren çeşitli eğitim alanlarında kapsamlı bilgi edinmektedirler. Okulun, deneyimli ve profesyonel eğitimcilerden oluşan öğretim kadrosu, öğrencilerle yapılan ders dışı etkinliklerde üstün başarı göstermektedirler.

Bedford Modern School’un Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Bedford Modern School, öğrencilerine öğrenme becerileri, UCAS başvuruları ve zaman yönetimi konularında yardımcı olmak üzere görevlendirilmiş iki danışman sunmaktadır. İhtiyaç duyulması halinde danışmanlar, öğrencilere bireysel bir öğrenme planı oluşturmada yardımcı olmaktadırlar. Bu bireysel hazırlanan ders programı, öğrenciye 28 farklı A Level dersi seçme imkânı sunmaktadır.

2022 yılında öğrencilerin %70'den fazlası 8 notuna sahip GCSE sonuçları elde etmişlerdir. %74'ten fazlası ve A Level programına denk olan IB programında %94 oranında başarı sağlamışlardır.

Bedford Modern School’un Sahip Olduğu Sosyal Etkinlikler

Bedford Modern School, Rugby Kulübü ve İngiltere Atletizm Kulübü ile işbirliği yapmaktadır. Kolej, uluslararası öğrencilere tenis, yüzme, squash, su topu, futbol, tırmanma, eskrim, yelken, basketbol, kano, badminton, atletizm, okçuluk, kürek, kriket, hokey ve rugby gibi çeşitli sporları yapma fırsatı sunmaktadır. Okul, öğrencilerine tenis, yüzme, squash gibi çeşitli spor imkânı sağlamaktadır. Okul, robotik kodlama veya felsefe gibi 50 adet öğrenci kulübüne ev sahipliği yapmaktadır.

Ayrıca, eğlence programı çerçevesinde müze ziyaretleri, tiyatro etkinlikleri, sergiler, gezi turları, yarışmalar, paintball etkinlikleri, film gösterimleri ve doğa yürüyüşleri gibi birçok ilgi çekici etkinlik yer almaktadır.

Bedford Modern School’un Avantajları

·    Okul, geleneksel Birleşik Krallık yüksek eğitim standartlarını takip etmektedir.

·    Uluslararası öğrenciler sadece akademik yetenekler kazanmakla kalmaz, aynı zamanda spor ve çeşitli alanlardaki yeteneklerini de ortaya çıkarması için uygun ortam sağlanmaktadır.

·    Okul, öğrencilerin tüm kaynaklara rahatlıkla ulaşabileceği zengin bir kütüphaneye sahiptir.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Harici

1282

Kız ve erkek

Good

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page