top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Beechwood School

Kent, İngiltere Birleşik Krallık

12 Pembury Road, Royal Tunbridge Wells, Kent, TN2 3QD

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Beechwood School, seçkin bir karma eğitim veren bağımsız bir kurum olarak öne çıkmaktadır. Okulun yapısı; Anaokulu, İlkokul ve Ortaokul'u kapsamaktadır. 11 ila 18 yaş aralığındaki çocuklar için yatılı okul seçeneği de mevcuttur. Tunbridge Wells, Kent'te bulunan geniş 23 dönümlük kampüs içinde yer alan Beechwood School, prestijli bir konuma sahiptir.

Kurumun kabul kriterleri 11+, 13+ ve 16+ yaş gruplarına hitap ederek çeşitli yaş gruplarındaki öğrencilere yönelik hazırlanmıştır. Uluslararası öğrenciler liseden kabul almak için İngilizce ve Matematik değerlendirmelerini başarıyla tamamlamaları gerekmektedir.

Beechwood School, 3 ila 18 yaş aralığındaki çocuklara İngiliz ulusal eğitim yapısına uygun tam bir eğitim yolculuğu sunmaktadır. İlk yıllardan Sixth Form mezuniyet sınıflarına kadar uzanan bu okul, küçük sınıflarıyla ailevi ve dostane bir atmosferi desteklemektedir. Bu sebeple her öğrenci gereken kişisel ilgi ve bakımı almaktadır.

Beechwood School’un Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

İngilizce dil yeterliliği ile mücadele eden uluslararası öğrenciler için 1 veya 2 dönemi kapsayan bir hazırlık programı bir köprü görevi görmektedir. Bu kapsamlı program, yoğun İngilizce eğitimini okul müfredatının temel dersleriyle birleştirmektedir. Bu programın mezunları, GCSE ve A Level programlarına akranlarıyla birlikte katılmak için iyi bir şekilde hazırlanmaktadır. Farklı öğrenme ihtiyaçlarına hitap eden okul, disleksi veya dispraksi gibi öğrenme zorlukları yaşayan öğrenciler için özel programlar sunmaktadır.

SHMIS (Society of Directors and Directs of Independent Schools) üyesi olarak Beechwood School, sürekli üstün akademik sonuçlar elde etmektedir. İstatistikler arasında öğrencilerin %65'inin GCSE sınavlarında C'den daha yüksek 8 veya daha fazla not aldığı ve %30'unun A Level öğrencilerinin 4-5 ders aldığı yer almaktadır.

Beechwood School’un Sahip Olduğu Sosyal Etkinlikler

Beechwood School, sadece akademik alanlarda değil, müzik, tasarım, dramatik ve tiyatral sanatlarda da kendini göstermektedir. İşyeri yerleştirmeleri ve staj imkânı sunan Beechwood School, üniversite başvurularını güçlendiren çok değerli pratik deneyimler sunmaktadır.

Okul takımları düzenli olarak ilçe okulları arasında yapılan yarışmalara katılmakta, özellikle basketbol, netbol ve hokey alanlarında önemli başarılar elde etmektedir.

Kampüs alanında düzenli olarak eğlenceli tatil etkinlikleri, partiler, yarışmalar ve mangal partileri düzenlenmektedir. Ayrıca, İspanya, Avustralya, Kanada, ABD, Avusturya ve Fransa'daki okullarla yurt dışı gezileri ve uluslararası değişim programlarına katılma fırsatları bulunmaktadır.

Beechwood School’un Avantajları

·    Öğrenciler okul kütüphanesinden sınırsız olarak yararlanabilmektedirler.

·    Öğrencilerin %100’ü mezuniyetten sonra eğitimine devam etmektedirler.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Yatılı okul

287

Kız ve erkek

Requires Improvment

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page