top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Bishop's Stortford College

Hertfordshire, İngiltere, Birleşik Krallık

School House, Maze Green Road, Bishop's Stortford, Hertfordshire,
CM23 2PQ

5.png

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Bishop's Stortford College, öğrencilerin üstün fırsatlarla donatıldığı, çok yönlü, yetenekli ve mutlu bireyler olarak gelişebildiği dikkate değer bir eğitim merkezi olarak öne çıkmaktadır. Kolej, öğrencilerin akademik, ahlaki, manevi, sporcu ve yaratıcı yönlerde bütünsel olarak gelişmesini sağlama temel hedefini taşımaktadır.


Okul, Duke of Edinburgh ödül programı ve toplumsal hizmet gibi çeşitli deneyimleri de içine katarak öğrencilere geniş bir yelpaze sunmaktadır. Okul topluma olumlu katkıda bulunan, seçtikleri yolda kayda değer bir rol üstlenen bireyler yetiştirmeyi amaçlar ve temel değerler olan demokrasi, hukukun üstünlüğü, bireysel özgürlük, karşılıklı saygı ve hoşgörüyü benimseyerek onları yetişkinliğe ve deneyimsel akademikler ötesinde güven dolu bir yaşama hazırlamaktadır.


Bishop's Stortford College’ın Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Bishop's Stortford College’ın müfredatı, geniş bir ders yelpazesi sunacak şekilde tasarlanmıştır; özel olarak A Level ve Oxbridge girişi için hazırlık yapılmaktadır. Ayrıca, öğrencilere Sixth Form ödülü almak için bir fırsat sunulmaktadır. Bu ödül programı, her öğrencinin kendine özgü bir program oluşturduğu ve farklı beceri ve deneyimleri geliştirdiği bireyselleştirilmiş bir program olarak tanımlanmıştır. Sixth Form programı tarafından öğrencilere kendi eğitim yolunu şekillendirme, farklılaşma ve benzersiz bir portföy oluşturma imkânı sunulmaktadır.

2022 yılında, A Level programında %62 öğrenci sınavlarından A*-A notlarına sahip olmuştur. GCSE programında %76 oranında öğrenciler 8 ve üzeri notlara sahip olmuşlardır.


Bishop's Stortford College’ın Sahip olduğu Sosyal Etkinlikler

Okuldaki süreleri boyunca öğrenciler çeşitli yarışmalara katılmaktadır. Öğrencilere, İngiltere Birleşik Krallık, Almanya ve Fransa'daki uluslararası okullarla değişim programlarına katılma fırsatı verilmektedir. Ayrıca, dünya farklı bölgelerinde çeşitli geziler düzenlenmektedir. Bishop's Stortford College, öğrencileri ders dışı etkinliklerde çeşitli spor dallarıyla ilgilenmeye teşvik etmektedirler.


Bishop's Stortford College’ın Avantajları

Bishop’s Stortford College mezunlarının %4-6'sı, Oxford ve Cambridge gibi prestijli üniversitelere kabul edilmektedir. Öğrencilerin %50’sinden fazlası müzik kurslarına kayıtlıdır. Okulun içerisinde profesyonel ekipmanlara sahip bir kayıt stüdyosu bulunmaktadır.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Websitesi

Yatılı okul

1000

Kız ve erkek

Outstanding

Fiyat bilgisi
Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page