top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Bishopstrow College

Wiltshire, İngiltere, Birleşik Krallık

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Bishopstrow College, özellikle uluslararası öğrencilere odaklanan bir okuldur. Öğrencilerin günlük hayatta, başarılı ve keyifli bir öğrenme deneyimi oluşturmayı amaç edinmektedir. İyilik ve düzen prensipleriyle şekillenen bu topluluk, öğrenci ve personel için hem mesleki hem de kişisel ilişkilerde saygı ve hoşgörüye öncelik vermektedir.

Kurumun hedefleri ise şunlardır; dil, kültür, akademik ve spor alanlarında kapsamlı bir hazırlık sunarak üniversiteye sorunsuz geçiş sağlamak, öğrencileri yalnızca İngilizce konuşulan sınıflarda rahat hissetmekle kalmayıp aynı zamanda akademik anlamda rekabetçi hale getirmektir. Aynı zamanda uygun İngiliz bağımsız okullarına giriş için rehberlik ve nitelikler sunarak öğrencileri Cambridge İngiliz Dili Değerlendirmeleri ve İngiliz kamusal sınavlarına da hazırlamaktadır.Öğrencilere huzurlu çevrede, yeşil alanlar, parklar ve bahçelerle dolu bir ortamda bulunan kurum, istenen eğitim kurumuna sorunsuz bütünleşmesi için özel ve yetkin bir akademik hazırlık sunmaktadır. Bireyselleştirilmiş öğrenme odaklı, sürekli danışmanlık ve paha biçilmez rehberlikle program, usta bir kurum seçimi ve sınav hazırlığını sağlamaktadır. Ayrıca, İngiliz eğitim sistemine kolay bir geçiş sağlar ve yoğun dil çalışmalarıyla hızlı İngilizce dil hâkimiyetini desteklemektedir. Misafirperver ve hoş bir atmosferde öğrenciler, konforlu yaşam düzenlemelerinin keyfini çıkarırken zenginleştirilmiş bir dizi etkinlik, eğlence ve spor imkânından faydalanmaktadırlar.

Bishopstrow College’ın Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Senior College programı, geleneksel bir akademik ders programını takip ederken İngilizce becerilerini geliştirmek isteyen uluslararası öğrenciler için öne çıkmıştır. Bu program, yoğun İngilizce dil eğitimini ve lise seviyesine hazırlık için akademik çalışmalarını birleştirmektedir. Bunlar GCSE, A Level ve IB için yoğun hazırlık içermektedir. Günlük spor ve etkinlikler ile hafta sonları düzenlenen yoğun bir program, öğrencileri yatılı okul yaşamına tam anlamıyla hazırlamaktadır.

2023 yılında yapılan IGCSE sınavında %44 oranında öğrenciler 8 ve üzeri notlar almışladır. %89 oranında öğrenciler ise 5-8 notlarını almışlardır.

Bishopstrow College’ın Sahip Olduğu Sosyal Etkinlikler

Okul, sanat ve yaratıcılık dersleri için çeşitli stüdyolar sunmaktadır. Sinema bölümü, mutfak ve tartışma kulübü ile birlikte oyunculuk ve drama dersleri için ayrı bir stüdyo bulunmaktadır.

Eğlenceli yürüyüşler ve geziler sıkça düzenlenmektedir. Öğrencileri sadece tarihi ve kültürel cazibe merkezleriyle tanıştırmakla kalmaz, aynı zamanda edinilen bilgi ve becerileri canlı, rahat bir atmosferde yerli İngilizce konuşanlarla iletişim halinde uygulama fırsatı da sunmaktadır. Bishopstrow College öğrencileri, Windsor, Salisbury, Londra, Bath, Portsmouth, Bristol ve antik Stonehenge gibi Birleşik Krallığın etkileyici şehirlerini ziyaret etme fırsatına sahiptirler.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Yatılı okul

104

Kız ve erkek

Outstanding

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page