top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Bosworth Independent College

Northampton, İngiltere, Birleşik Krallık

The Newton Building, Avenue Campus, St Georges Avenue, Northampton, NN2 6JB

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Bosworth Independent School, İngiltere'nin Northampton şehrinde bulunan bir okul olarak, hem yerli hem de uluslararası öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Okul, ulusal düzeyde üstün GCSE ve A Level sonuçlarıyla tanınmakta olup eğitimi üstün bir şekilde sunmaktadır.

Okulun kampüsü, St. George's Caddesi ve Barrack Road üzerine kurulmuştur. Binanın karşısında yer alan geniş 118 dönümlük hipodrom ise çeşitli spor tesislerini barındırmaktadır ve bu tesisler eğitim, müsabakalar ve beden eğitimi dersleri için kullanılmaktadır.

Bosworth Independent School’un ana hedefi, lise öğrencilerine kapsamlı, etkili ve bütünleşik bir eğitim sunmak ve onları üniversite kabullerine hazırlamaktır. Okul, demokratik, samimi ve özgür bir atmosferi teşvik etmektedir. Öğrenciler öğretmenlerin desteğiyle keyifle öğrenir ve onların geniş bilgi ve deneyimlerinden faydalanır. Bu yaklaşım dikkate değer sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Okul mezunlarının yarısı, Cambridge, LSE, University College London ve Warwick Üniversitesi gibi en üst düzey Birleşik Krallık üniversitelerinde eğitimlerine devam etmektedirler.

Bosworth Independent School’un Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Bosworth Independent College, eğitimde bireyselleştirilmiş ve kişisel bir yaklaşımı yüksek değer vermektedir. Sınıflar küçük gruplar halindedir ve her öğrencinin bireysel danışmanlıklar ve ek dersler içeren benzersiz bir programı vardır. Kolej, uluslararası öğrenciler için yoğun bir İngilizce dil kursu da dâhil olmak üzere çeşitli akademik seçenekler sunmaktadır. Ayrıca GCSE veya A Level programına ekstra dersler eklemek, UCAS sisteminde rehberlik, üniversite kabul belgelerini hazırlamak gibi hizmetler de sunmaktadır.

İngilizce dil kursları, öğrencilere dünya çapından gelenlere önemli ölçüde dil becerilerini geliştirme ve matematik, ekonomi ve sanat gibi konularda AS Level sınavlarını tamamlama fırsatı sunan ayrı bir öğrenme merkezinde gerçekleştirilmektedir. Okul, Oxbridge hazırlığı için özel programlar ve tıp veya hukuk programı başvuru sahipleri için önceden hazırlık kursları geliştirmiştir.

Öğrencilere çok sayıda yardımseverlik ve gönüllü projeye katılma teşvik edilmektedir. Bu projeler öğrencilerin iletişim, liderlik, zaman yönetimi, sorumluluk ve şefkat gibi değerli kişisel özellikleri geliştirmesine yardımcı olmaktadır.

Bosworth Independent School’un Sahip Olduğu Sosyal Etkinlikler

Bosworth Independent College'ın spor bölümleri oldukça popülerdir, komşu okullardan oyuncular da dâhil olmak üzere dostluk maçları, turnuvalar, yarışmalar sürekli olarak düzenlenmektedir. Okulda her yıl büyük yaz balosu düzenlenmektedir. Her yıl son üç aylık dönemin sonunda düzenlenen büyük üniversite fuarı düzenlenmektedir. Birleşik Krallık'taki en iyi üniversitelerin temsilcileri mezunlara üniversiteleri, gereksinimleri ve kuralları hakkında bilgi vermektedir. Bu bilgiler öğrencilere fayda sağlamaktadır.

Bosworth Independent School’un Avantajları

·        Her öğrencinin kendine özel bir ders programı bulunmaktadır.

·        Öğrencilerin hem akademik hem de sosyal ortamlarda dile hâkim olmalarına yardımcı olmak için tüm dersler ve okul sonrası aktiviteler İngilizce olarak öğretilmektedir.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Yatılı okul

142

Kız ve erkek

Outstanding

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page