top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Box Hill School

Dorking, İngiltere, Birleşik Krallık

London Road, Mickleham, Dorking, RH5 6EA

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Box Hill School'ün çeşitlilik gösteren öğrenci grubu, geniş bir arka plan, dil, kültür ve zekâ yelpazesini içerirken, küresel vatandaşlık ve uluslararasıcılık etrafında şekillenen etikleriyle uyum içindedir. Misyonun temel bir yönü, uluslararası geçmişe sahip öğrencilerin yaklaşık üçte birinin yer aldığı küresel bir topluluğu geliştirmektir, bu da bireyler arasında uyum ve anlayışın geliştirilmesine katkıda bulunmaktadır.

Okulun eğitim yaklaşımı bütüncül niteliktedir ve her bireyin kimlik, amaç ve anlamı toplulukla, doğayla ve merhamet ve barış gibi değerlerle bağlantılar kurarak keşfettiği inancına dayanır. Bu felsefe spor, yaratıcı sanatlar, zorluklar, hizmet girişimleri, açık hava etkinlikleri ve katılımcı öğrenme gibi zengin bir karışımla hayata geçirilirken akademik çabaların yanı sıra kapsamlı bir karakter eğitimine dönüşür ve akademik başarıya yansımaktadır.

Box Hill School, bağımsız bir özel kurum olarak, 11 ila 18 yaş arasındaki hem erkek hem de kız öğrencileri kabul ederek etkili eğitim seçenekleri sunmaktadır. İngiltere'deki bağımsız okulların çerçevesinde, öğrenciler yatılı öğrenci olarak ya da gündüzlü öğrenci olarak eğitim almayı tercih edebilirler. Mickleham adlı küçük bir kasabada yer alan okul, Londra'ya yaklaşık 45 dakika uzaklıkta uygun bir konumda bulunmaktadır.

Box Hill School’un Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

2007 yılında okul, Klasik İngiliz A Level programına tam anlamıyla denk kabul edilen International Baccalaureate (IB) Diploması programını başlatmıştır. IB programının öğretim kalitesi en yüksek uluslararası standartlara uymaktadır. Yerel öğrencilerin önemli bir kısmı akademik anlamda başarılı olmakta olup, bu durum küçük sınıf büyüklükleri ve bireyselleştirilmiş öğrenmeye ve öğrenci odaklı dikkate öncelik veren öğretmenlere bağlanmaktadır. İstatistikler, mezunların %97'sinin Oxford ve Cambridge gibi saygın İngiltere üniversitelerine kabul aldığını göstermektedir.

Ayrıca, Box Hill Okulu özel bir uluslararası çalışma merkezi işletmektedir. Bu merkez, yoğun ve etkili İngilizce dil programları sunarak öğrencilerin saygın İngiliz üniversitelerine ve özel okullara kabul için hazırlıklarını desteklemeyi amaçlamaktadır.

Box Hill School’un Sahip Olduğu Sosyal Etkinlikler

Box Hill School’da öğrenciler aktif olarak sporla uğraşmaktadırlar. Öğrenciler için sürekli olarak yürüyüşler, geziler düzenlenmektedir. Bilimsel ve araştırma hedeflerine ulaşılmasıyla birlikte turist ve spor becerilerinin geliştirilmesine yardımcı olmaktadır. Hem Birleşik Krallık'ta hem de Alp dağları veya Afrika ülkeleri gibi uzak bölgelerde seyahat düzenlenmektedir.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Yatılı okul

398

Kız ve erkek

Outstanding

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page