top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Bradford Grammar School

Bradford, İngiltere, Birleşik Krallık

Keighley Road, Bradford, BD9 4JP

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Bradford Grammar School, Birleşik Krallık’daki en ünlü özel kuruluşlardan biri olarak bilinmektedir. Hem ilkokul hem de lise kademelerinde öğrencilere akademik üstünlük, spor başarıları, müziksel ve sanatsal başarılar elde etme fırsatları sunmayı amaçlayan okul, özenli ve konforlu bir ortamda öğrencilere miraslarına gurur duyma duygusu aşılamayı hedeflemektedir.

İkinci Dünya Savaşı sırasında ana okul binası bir askeri merkez olarak kullanılmıştır ve öğrencilerin çoğu tahliye edilmiştir. Askeri kullanım sona erdiğinde ve savaş sona erdiğinde, okul eski konumunda tekrar faaliyete geçmiştir. Okul binası, savaş sırasında hayatını kaybeden öğrencileri onurlandıran önemli bir anıt barındırmaktadır.

Bradford Grammar School’un Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

2022 yılında, Bradford Grammar School A Level öğrencilerinden %40'ı A* notlarını alırken, %73'ü A*- A notlarını elde etmiştir. Ayrıca, %97'si A-C notlarına ulaşmıştır. Başvuruda bulunan 107 öğrenci içinde, %89'u İngiltere veya yurtdışında yükseköğrenime devam etmiştir. Bu öğrencilerin %86'sı dünya sıralamasında iyi olan üniversitelerden kabul almıştır. On öğrenci tıp fakültesine kabul edilmiştir. Bir diğer beş öğrenci de diş hekimliği alanında eğitim almaya hak kazanmıştır.

2022'de Bradford Grammar School‘un GCSE öğrencilerinin %57'si 9-8 notlarını almıştır. Öğrencilerin %79'u 9-7 derecesi elde etmiştir. %99'u 9-4 derecesini elde etmiştir.

Bradford Grammar School’un Sahip Olduğu Sosyal Etkinlikler

Spor açısından erkek öğrenciler için en önemli branş ragbi iken, kız öğrenciler genellikle basketbol veya hokeye ilgi göstermektedir. Okul takımları düzenli olarak yerel, bölgesel ve ulusal yarışmalara katılmakta olup, prestijli ödüller ve ödüller kazanmaktadır. Okul aynı zamanda yürüyüş, tenis, masa tenisi, badminton, oryantiring, squash, kros koşusu, kürek çekme, serbest stil kayak, kriket, yüzme ve su topu gibi çeşitli popüler sporları da teşvik etmektedir.

Okulun spor tesisleri oldukça geniştir; hokey sahasının yanı sıra dokuz adet basketbol ve tenis kortu bulunmaktadır.

Sporun ötesinde, okul sanatsal ve müziksel faaliyetlere büyük önem vermektedir. Konser orkestrası, üç farklı koro, bir caz grubu, çeşitli müziksel gruplar, nefesli çalgılar ve saksofon grupları gibi çeşitli müziksel gruplara ev sahipliği yapmaktadır. Öğrenciler kendi müzik gruplarını oluşturma konusunda teşvik edilmektedir.

Bradford Grammar School’un Avantajları

·        Okulun öğrencileri GCSE ve A Level sınavlarını geçmede yüksek başarı göstermektedirler.

·        Farklı alanlarda 31 adet A Level kurslarına sahiptirler.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Harici

1019

Kız ve erkek

Requires Improvment

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page