top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Brampton College

Londra, İngiltere, Birleşik Krallık

Lodge House, Lodge Road, Hendon, Londra NW4 4DQ

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Brampton College’ın temel amacı, her öğrencinin hedeflerine ulaşmasına ve en yüksek sınav sonuçlarını elde etmesine yardımcı olmaktır. Bu amaç doğrultusunda kurum, kişiselleştirilmiş destek ve mentorluk sağlama konusunda güçlü bir vurgu yapan bir felsefeyle yönlendirilir. Sınav hazırlığında özgüvenin artırılması için bir ortam oluşturmaktadır.

Öğrenciler sürekli değerlendirmelere tabii tutulmaktadır. Bu değerlendirmeler, zayıf noktaları tespit etmekle kalmayıp, aynı zamanda öğrencilere sınavlarda üstün başarı göstermek için gerekli özgüveni ve stratejileri kazandırmaktadır. Bölüm başkanları, düzenli değerlendirmeleri ve ödev değerlendirmelerini kullanarak ilerlemeyi denetlemektedirler. Bu kayıtlar daha sonra her öğrencinin kişisel danışmanına iletilir ve bu kayıtlar, haftalık toplantılarda fikir alış verişleri için temel oluşturmaktadır.

Brampton College’ın Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Brampton College, on üç yıldır öğrencileri akademik başarıya yönlendirmeye kendilerini adamıştır. Londra'nın en başarılı Sixth Form koleji olarak, genç yetişkinler için tasarlanmış güçlü bir akademik müfredat sunmaktadır ve bunu samimi ve dostane bir öğrenme ortamında gerçekleştirmektedir. Konu seçiminde bilinçli kararlar vermek kritik önem taşır ve Brampton'da, bireysel öğrenci ihtiyaçlarına uygun rehberlik ve esneklikle desteklenen GCSE ve A Level kursu sunulmaktadır.

Brampton College kampüsünün içerisinde dört laboratuvar, sanat stüdyosu, ileri düzey bilgisayar olanakları, geniş bir denetlenen kütüphane, bir GCSE ünitesi, bir öğrenci dinlenme odası ve diğer değerli öğrenci dinlenme veya çalışma alanlarına sahiptir.

2022 yılında Brampton öğrencilerinin %56.1'i A*-A notlarına ulaşırken, %81.7'si A*-B notlarına sahip olmuştur. Ayrıca 2022 yılında mezunlarının %74.8'i ilk tercih üniversitelerine kabul edilmiştir.

Brampton College’ın Sahip Olduğu Sosyal Aktiviteler

Ders dışı programın bir parçası olarak, öğrencilere ülkeye alışma fırsatı vermek amacıyla turistik geziler ve piknikler düzenlenmektedir. Okul, bireysel ilgi alanlarını geliştirmeyi ve yeni beceriler kazanmayı hedefleyen diğer seçmeli ve ders dışı faaliyetlere katılımı teşvik etmektedir. Eğitim kurumu içerisinde fotoğrafçılık kulübü ve film stüdyosu için ayrılan bir alan, tartışma kulübü, futbol takımı, öğrenci konseyi ve MUN gibi gruplar da öne çıkmaktadır. Ayrıca, okul öğrencilere akademik sorumluluklar ile kişisel ilgi alanları arasında denge sağlamada yardımcı olacak 30'dan fazla ilk yardım kursu sunmaktadır.

Brampton College’ın Avantajları

• Okul, bireysel eğitimi öncelikli olarak ele almaktadır. Bu sebeple sınıflar bilinçli olarak küçük tutulmaktadır.

• Yoğun ve kademeli bir dil eğitimi sağlanmaktadır. Bu dil eğitimi, öğrencilerin İngiliz üniversitelerine kabul için minimum 6.5 IELTS puanı veya Oxford, Cambridge veya Imperial College gibi kurumlar için 7.5+ gibi daha yüksek bir puan elde etmeleri gerektiğinden hayati öneme sahip olmuştur.

• Öğrencilere UCAS başvuru formunu doldurma konusunda rehberlik edilmektedir. Uluslararası öğrencilere yardımcı olma konusunda geniş deneyime sahip kişisel bir öğretmen-koordinatör rehberlik sunmak üzere hazır bulunmaktadır.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Harici

206

Kız ve erkek

Outstanding

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page