top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Bredon School

Gloucestershire, İngiltere, Birleşik Krallık

Pull Court, Bushley, Tewkesbury, Gloucestershire, GL20 6AH

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Bredon School, disleksi konusunda uzmanlaşmış olarak, bireyselleştirilmiş eğitimi ilk sıraya koymaktadır. Her öğrencinin benzersiz yeteneklerine dayalı olarak mükemmel bir şekilde başarılı olmasını sağlamaktadır. Çeşitli ve yenilikçi müfredat aracılığıyla okul, öğrenmeye olan sevgiyi beslerken öğrencilere ömür boyu sürecek beceriler kazandırmaktadır. Okulun yaklaşımı, güvenli ve destekleyici bir atmosfer içinde özgüveni ve özsaygıyı artıran besleyici bir pastoral ortam oluşturmaya odaklanmaktadır. Bredon School aynı zamanda açık hava eğitim fırsatlarına katılımı teşvik ederek eşsiz ve ilham verici kırsal öğrenme ortamını da değerlendirmektedir.

Disleksi ve dispraksiya sorunu yaşayan öğrencilere özel bir program sunması sebebiyle Dyslexia Specialist Provision (DSP) olarak adlandırılmıştır.

Bredon School’un Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Bredon School, geniş kapsamlı bir akademik müfredat sunmaktadır. Bu müfredat, başlangıçtan Sixth Form’a kadar uzanmaktadır. Bredon School'un müfredatı “Akademik”, “Mesleki” ve ”Profesyonel” yollar olarak düzenlenmiştir. Akademik yol, çeşitli GCSE ve A Level derslerini içermektedir. Bu yol içinde sanat ve tasarım, matematik, tarih, coğrafya, çevre bilimleri gibi dersler yer almaktadır. Bredon School'un mesleki yolunda, Bredon'un ilham verici tesislerinden yararlanan BTEC programları yer almaktadır. Örneğin, mühendislik atölyeleri ve çiftlikleri, tarım veya hayvan bakımı alanında kariyer yapmayı hedefleyenler için mesleki yollar sunmaktadır. Bredon'un profesyonel yolunda, aranan bir IT endüstrisi CISCO sertifikasyonu bulunmaktadır. Kurum, öğrencilere çiftlik ve bahçe işçiliği konusunda pratik deneyim kazandıran kendi çiftliğe sahiptir ve bu alanın gelecekteki kariyer yolculuklarını şekillendirebileceğini sağlamaktadır. Okul, öğrenciler arasında popüler olan girişimcilik kulübü de dâhil olmak üzere iş eğitimi programlarını desteklemektedir.

Uluslararası öğrenci topluluğuna sahip olan okul, farklı ülkelerden gelen öğrencilerin ihtiyaçlarına yanıt vermek için English for Speakers of Other Languages (ESOL) programı sunmaktadır.

BTEC: İŞ VE Teknoloji eğitim konseyi İngiltere, Galler ve Kuzey İrlanda'da ortaokul bitirme yeterlilikleri ve ileri eğitim yeterlilikleri sağlayan bir kuruluştur. BTEC'deki T daha önce Teknik anlamına gelirken, DFE'ye göre artık Teknoloji anlamına gelmektedir.

Bredon School’un Sahip Olduğu Sosyal Aktiviteler

Bredon School, öğrencilere ragbi, hokey, basketbol, futbol, kriket, kano, dağ bisikleti, koşu, binicilik, golf, tenis, atletizm, satranç, yüzme, atıcılık ve balıkçılık gibi geniş bir yelpazede spor fırsatları sunmaktadır. Öğrenciler, yerel okullarla düzenlenen müsabakalara sıkça katılmaktadır. Okul, tam donanımlı bir spor salonu, 30 metrelik bir spor salonu, tırmanma duvarı, atış alanı ve boulder parkuru ile donatılmıştır.

Okul, Bronz, Gümüş ve Altın seviyelerindeki Duke of Edinburgh programı, Combined Cadet Force gibi geniş fırsatlar da sunmaktadır. Ayrıca çeşitli ders dışı geziler düzenlenmektedir. Kodlama, yemek yapma ve spor gibi birçok öğle arası kulüpleri bulunmaktadır.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Yatılı okul

238

Kız ve erkek

Outstanding

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page