top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Bridgewater School

Worsley, İngiltere, Birleşik Krallık

Drywood Hall, Worsley Road, Worsley, M28 2WQ

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Yaklaşık on yedi yıl önce sadece 55 öğrencinin kaydolduğu başlangıcından bu yana, kurumun hikâyesi dikkate değer bir başarı hikâyesi olmuştur. Okulun gelişen başarısını kolaylaştıran bağlılık, kişisel disiplin ve mükemmeliyet standartları kalıcı olarak devam etmektedir.

Günümüzde, okulun kuruluşunun temelini atan ailevi ruh hali değişmeden devam etmektedir. Çünkü Bridgewater School, erkek ve kız öğrencilere tüm yaş gruplarında bağımsız eğitim sunmaya devam etmektedir. Bu, kapsayıcılık, uyarıcılık ve her öğrencinin belirgin hedeflerine ulaşma odaklı bir ortamda gerçekleşmektedir.

Bridgewater School’un Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Bridgewater School, 3 ila 18 yaş arasındaki erkek ve kız çocukları için özel ve bağımsız bir eğitim ortamı sunmaktadır. İçinde yer aldığı kapsayıcı ve ilham verici ortamda çağdaş ve yüksek standartlı bir öğrenme deneyimi sağlamaktadır. Yaratıcılığı ve bireysel büyümeyi desteklemektedir. 1996'da laboratuvarlar ve özelleştirilmiş tesislerle donatılmış bir üst düzey binası eklenmiştir. 2006 yılında okul, spor tesisleri ve bir yemekhane ile genişletilmiştir. 2015'te ise bir dört mevsim spor alanı eklemesi yapılmıştır.

Küçük sınıf ortamlarının samimi ve destekleyici atmosferi aracılığıyla tüm öğrencilere getirilebilecek derin etki büyük önem taşımaktadır. Bu etki, akademik yıl boyunca elde edilen üstün A Level ve GCSE sınav sonuçlarında kendini göstermektedir. Öğrenciler geniş kapsamlı ve zorlu bir müfredatla dengeli, mutlu ve güvenilir bir ortamda öğrenerek kişisel en iyi versiyonlarına ulaşmaktadırlar. Bu ortam, onlara sınıf içi ve dışındaki yeteneklerini keşfetme fırsatı sunar, genç bireylerimizin birçoğunun hayatlarında elde ettiği etkileyici başarıları açıklamaktadır.

Günümüzde Bridgewater School, yaklaşık beş yüz öğrenciye eğitim vermektedir ve mezunlarının %92'sinin ilk tercihleri olan yükseköğretim kurumlarına başarılı bir şekilde devam ettiği bir ortamı desteklemektedir.

Bridgewater School’un Sahip Olduğu Sosyal Aktiviteler

Okul her yıl, spor etkinlikleri, kültürel etkinlikler ve çevresindeki bölgeye yönelik bir dizi dinamik ve çeşitli fırsat sunmaktadır. Ayrıca, okul sıkça İzlanda ve Amerika Birleşik Devletleri gibi daha uzak mesafelere seyahat etmektedir. Bu seyahatler öğrencilere olumlu duygular yüklerken kültürel ve bilgi düzeylerini de artırmaktadır.

Bridgewater School’un Avantajları

·        Okul ortamında uyumlu yaşama atmosferi hâkimdir. Dersler sadece eğitici olmakla kalmayıp aynı zamanda keyifli ve eğlencelidir, böylece çocukların ilgi alanlarını dikkate alan, uyarıcı ve zenginleştirici bir ortam oluşturulmaktadır.

·        Olumlu bir yaklaşımı teşvik ederek ve motive edici dil kullanarak, okul her çocuğun özgüvenini güçlendirmeye çalışmaktadır. Böylece özsaygıyı artırır ve bağımsızlığı desteklemektedir.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Harici

457

Kız ve erkek

Uzmanınızla iletişime geçin.

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page