top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Bristol Grammar School

Bristol, İngiltere, Birleşik Krallık

University Road, Bristol, BS8 1SR

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Öğrenmeyi keyifli kılan bir ortamda eğitim alan öğrenciler, Bristol Grammar School’da çalışmalarını sürdürürken, bu faktör Güney Batı bölgesinin önde gelen akademik okullarından biri olarak bir üne sahip olmasına katkıda bulunmuştur. Okul, samimi ve dinamik bir ortamı sürdürmekte olup, öğrencilerin kendilerine sunulan geniş fırsat yelpazesinden en iyi şekilde faydalanmalarını teşvik etmektedir.

Şehir merkezine yakın ve Bristol Üniversitesi'ne bitişik olarak konumlanan Bristol Grammar School, şehirdeki birçok imkândan faydalanma avantajına sahip olmaktadır. Okul, kendi olanaklarını sürekli en iyi fırsatları sunacak şekilde sağlamak amacıyla sürekli bir yatırım programına bağlı kalmaktadır.

Bristol Grammar School’un Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Bristol Grammar School’un Sixth Form yıllarında, öğrenciler seçimlerinin geleceklerini şekillendirdiği heyecan verici bir aşamadan geçmektedirler. Yaklaşık 300 öğrencinin bulunduğu Sixth Form, akademik gelişim için odaklı bir ortam sunarak yaklaşık 30 A Level dersi ve IB programını sunmaktadır.

Enerjik Bristol Grammar School Sixth Form, dostluğu teşvik ederken, çalışmayı ve sosyalleşmeyi birleştirerek destekleyici bir topluluk yaratmaktadır. Küçük sınıf boyutları, uzmanlaşmış öğretmenler ve modern tesisler, öğrencilerin üstün başarıya hazırlamaktadırlar.

Bristol Grammar School öğrencileri tarafından elde edilen etkileyici A Level sonuçlarını kutlama konusunda büyük mutluluk duymaktadır. Alınan notların %53,4'ü A* veya A düzeyinde, A* - B aralığında ise %81'lik etkileyici bir orandadır. Özellikle, dokuz öğrenci üç veya dört A* derecesiyle büyük bir başarı elde etmiş, istatistiklerin %35'i ise üç veya daha fazla A* ve A derecesi elde ederek dikkate değer bir başarı göstermiştir. Dahası, bu etkileyici başarılar, prestijli Oxford ve Cambridge üniversitelerinde yer kazanan dokuz BGS öğrencisini kapsamakta; bu öğrenciler bu saygın kurumların sunduğu çeşitli kurslarda eğitim almaktadır.

Bristol Grammar School’un Sahip Olduğu Aktiviteler

Öğrenciler, geniş kapsamlı bir etkinlik programına katılmaktadırlar. Öğle araları ve okul sonrası saatlerde astronomi kulübü, MUN, arıcılık ve mimarlık kulübü gibi birçok kulüp ve topluluk bulunmaktadır. Okulun koroları ve orkestraları da mevcuttur. Aynı zamanda çok sayıda enstrüman için bireysel eğitim de düzenlenmektedir. Drama ve dans gösterileri farklı yaş grupları tarafından düzenli olarak sahnelenmektedir.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Harici

1339

Kız ve erkek

Uzmanınızla iletişime geçin.

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page