top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Buckswood School

Doğu Sussex, İngiltere, Birleşik Krallık

Broomham Hall, Guestling, East Sussex ,TN35 4LT

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Hastings sahiline yakın konumlanan Buckswood School, huzurlu ve geniş 20 hektarlık bir kampüsü kaplamaktadır. Köklü İngiliz eğitim geleneklerini çağdaş ve yenilikçi metodolojilerle birleştiren okulun yetkin öğretmen kadrosu, uluslararası bir yaklaşım benimseyerek yabancı öğrencilere yönelik ilerici ve yüksek kaliteli bir eğitim sunmaktadır. Kişiselleştirilmiş öğretim önemsenirken, okul küçük sınıflar oluşturarak öğretmenlere her öğrenciye yeterli zaman ve ilgi gösterebilmeleri için fırsat sunmaktadır. Böylece kişiselleştirilmiş bir öğrenme deneyimi sağlanmaktadır. Bu kurum, sıcak ve ailevi bir atmosferi benimserken, geleneksel değerleri, nezaketi, saygıyı ve hoşgörüyü eğitimin ayrılmaz bir parçası olarak benimsetmektedir. Her öğrencinin yetenek ve kabiliyetlerini en üst düzeye çıkarmayı hedefleyen Buckswood School, akademik ve ruhsal büyüme arasında uyumlu bir denge sürdürmektedir. Buckswood School'da kültürel olarak çeşitli bir ortam hâkim olup öğrenci nüfusunun neredeyse yarısı uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır.

Buckswood School’un Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Okul, GCSE, A Level, IB, üniversite girişi için hazırlık kursları ve, IELTS gibi uluslararası sınavlar için kapsamlı bir hazırlık programı da dâhil olmak üzere çeşitli öğrenim programları sunmaktadır. Öğrenciler tarafından ortalama olarak elde edilen IB puanı 32'dir.

Okul, Chelsea Futbol Kulübü ile işbirliği içinde kendi futbol akademisine sahiptir ve bu akademi, önceden önde gelen İngiliz Premier Lig takımlarında deneyime sahip profesyonel bir antrenör tarafından yönetilmektedir. Günde bir saatlik antrenman seansları, haftalık resmi maçlarla desteklenmektedir ve olağanüstü yetenekli bireyler ayrıca profesyonel futbol kulüpleri ile ekstra antrenmanlara katılma fırsatına sahiptir.

Buckswood School’un Sahip Olduğu Aktiviteler

Her akademik dönemde, hem öğretim kadrosu hem de öğrenciler, okulun temel değerlerine katkılarını ve bunları benimsemelerini yansıtan değerlendirmelere katılmaktadırlar. Hokey, futbol veya binicilik gibi takım sporlarında yer alma yanı sıra bireysel yeteneklerin ve okul etkinliklerinin takibi gibi somut veriler aranmaktadır.

Okul, herkesin katılma fırsatına sahip olduğu bol miktarda fırsat sunmaktadır. “Buckswood'ta Yapılacak 101 Şey” programı, ev yarışmaları ve çeşitli etkinlikler, takım çalışması ve bireysel büyümeyi teşvik etmektedir. Dönemin sonunda bireysel ve kolektif başarıları sergileyen kişisel gösteriler hazırlanmaktadır.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Yatılı okul

294

Kız ve erkek

Requires Improvement

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page