top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Burgess Hill Girls

Batı Sussex, İngiltere, Birleşik Krallık

Keymer Road, Burgess Hill, Batı Sussex RH15 0EG

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Burgess Hill Girls, benzersiz mirası ve geleneklerini yücelterek 450 yıllık bir geçmişi gurur ve saygıyla taşımaktadır. Kendine güvenen ve ileri düşünen bir yaklaşıma sahip bir okul olarak, güçlü temellerini yeniliklerin bir başlangıç noktası olarak değerlendirmektedir. Öğrencileri başarılı, tatmin edici ve mutlu bir yaşam için 21. yüzyılın dinamik küresel manzarasında şekillendirmektedir.

Burgess Hill Girls öğrencileri, anlamlı, kendine güvenen, merhametli ve dengeli bireyler olarak mezun olmaktadırlar. Yükseköğrenim ve gelecekteki mesleki yolculukların olasılıkları ve zorluklarıyla başa çıkmak, topluma dikkat çeken katkılarda bulunmak için donanmışlardır.

Burgess Hill Girls’ün Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Burgess Hill Girls'ün Sixth From öğrencileri, A Level sonuçlarıyla adını öne çıkarmıştır. A*-B notlarının etkileyici bir yüzdesi olan %80'ini ve A*-A notlarında ise dikkat çekici bir %57'sini başarıyla elde ederek, pandemi öncesi 2019'da görülen oranları aşmaktadırlar. En önemli özelliği mezunlarının, %20'sinin Oxford, Cambridge ve tıp okulları gibi saygın kurumlarda yer kazanmış olmasıdır. Birçok öğrenci tercih ettikleri üniversite seçeneklerini de elde etmiş olup, mimarlık, dilbilim, uluslararası işletme ve teşhis radyografisi gibi geniş bir yelpazede derslere yönelmişlerdir.

Mezunların %70'ten fazlası, rekabetçi üniversitelere kabul için gereken üç A*-B notunu başarıyla almıştır. Burgess Hill Girls'ün Sixth Form öğrencilerinin başarıları, farklı alanlarda çeşitli başarıları yansıtarak okulun çok yönlü ve yüksek başarı potansiyeline sahip bireyler yetiştirmeye olan bağlılığını sergilemektedir.

Burgess Hill Girls’ün Sahip Olduğu Aktiviteler

Öğrenciler sürekli olarak sporla ilgilenmekte, müzikallerde sahne almakta, konserler düzenlemekte, dans ve vokal yarışmalarına katılmakta ve konaklamalar arasında dramatik yarışmalar düzenlemektedir.

Üst sınıf öğrencileri Duke of Edinburgh ödülü için yarışabilmektedirler. Ayrıca “Genç Girişimciler” programına da katılabilirler. Hafta sonları, öğrencilere dikiş dikme, kayma veya yüzme, doğa yürüyüşü veya spor etkinliği, sinemaya gitme, tiyatroya gitme, bowling, tema parklarına ziyaret ve farklı türdeki bilgi yarışmaları, yarışmalar ve etkinliklere katılma gibi seçenekler sunulmaktadır.

Burgess Hill Girls’ün Avantajları

·        2013 yılında yapılan GCSE sonuçlarına göre, öğrencilerin %62,5'i  8 ve üzeri notlar almıştır.

·        Aynı yıl yapılan A Level sonuçlarına göre ise, %81'lik bir dilim A* ile B arasında puan elde etmiştir. Bu durum özellikle matematikte en yüksek puanı alan tüm öğrenciler arasında, ayrıca İspanyolca ve Fransızca alanlarında A* ile A arasında puan alan başarıları içermektedir.

 

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Yatılı okul

540

Kız ve erkek

Outstanding

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page