top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Campbell College

Belfast, Kuzey İrlanda, Birleşik Krallık

Belmont Road, Belfast, BT4 2ND

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Kuzey İrlanda'nın başkenti Belfast'ın merkezinde bulunan Campbell College, 1894 yılında Henry James Campbell'ın hayırsever çabalarıyla kuruldu. Kurum, hazırlık okulu ve lise olmak üzere geniş bir eğitim yelpazesine sahiptir.

İrlanda'daki önde gelen uluslararası okullardan biri olarak kabul edilen kurumun etkileyici mezunlar listesi, siyaset, ekonomi, spor ve askeri alanlarda başarı elde eden isimleri içermekte. Campbell College, şu anda 4 ila 18 yaş arasında değişen 1200'den fazla erkek öğrencinin oluşturduğu çeşitlilikten zengin bir topluluğa hizmet vermektedir.

1894 yılında hayırsever Henry James Campbell'ın öncülüğünde kurulan Campbell College, bir asırdan fazla bir süredir dünyanın dört bir yanından gelen erkek öğrencilere eğitim sağlamaktadır. Belfast'ın dış bölgelerinde yer alan geniş 100 dönümlük ormanlık kampüs, bugün hala çarpıcı bir merkez noktası olarak orijinal kırmızı tuğla Viktorya binasını sergilemektedir. 3 ila 18 yaş arası 1200'den fazla erkek öğrenciye ev sahipliği yapan okul, kurucusunun temel değerleri olan saygı, hizmet ve liderliğe sadık kalarak tesislerini sürekli olarak geliştirmiştir.

İkinci en güvenli şehir olarak sıralanan Belfast, sakin bir çevre sunmaktadır. Bir üniversite eğitimi, Birleşik Krallık’ın ünlü eğitim sistemine uygun maliyetli bir geçiş kapısı olarak hizmet etmektedir. Diplomalı mezunları desteklemek amacıyla titizlikle yapılandırılmış bir destek sistemi, iş yerleştirmelerini, stajları ve eğitim ve kariyer amaçları için özelleştirilmiş önerileri kapsamaktadır. Okul, Chartered Institution Belfast ve Ulster Üniversitesi ile sağlam iş birliklerine sahiptir. Stratejik konumu, Belfast Uluslararası Havalimanı'na sadece 30 dakikalık bir yolculuk ve Birleşik Krallık genelinde hemen hemen herhangi bir noktadan yaklaşık bir saatlik bir yolculukla erişilebilirliği sağlamaktadır.

Bireyselliği kutlamaya olan bağlılığı yansıtan okulun çeşitli mezun topluluğu dünyanın dört bir yanını kapsayarak mirasını onurlandırmaktadır. 2023 GCSE sınav sonuçları, okulun akademik yeterliliğini vurgulamakta olup, 163 öğrenci olağanüstü sonuçlar elde etmiştir. Derecelerin %67'si A* ile B arasında yer alırken, %37'si en üst dereceler olan A*- A derecesini almış ve derecelerin %95'i A*-C aralığındadır. Bu sonuçlar, pandemi yılları hariç olmak üzere, okulun tarihindeki en güçlü sonuçlar olarak durmaktadır.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Yatılı okul

1000

Sadece erkekler

Good

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page