top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Cardiff Sixth Form College

Cardiff, İngiltere, Birleşik Krallık

1-3 Trinity Court, 21-27 Newport Road, Cardiff, CF24 0AA

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Cardiff Sixth Form College’ın fakültesi sürekli bir özgelişim sürecine girmektedir. Öğretim yöntemlerini analiz ederek değerlendirme prosedürlerini incelemektedir. Ayrıca okul öğrenmeye uygun bir ortamı geliştirmektedir. Doğu ve Batı eğitiminin en iyi uygulamalarını birleştirerek Doğu'nun disiplin ve sıkı çalışma anlayışını Batı'nın yaratıcılığı ve yeniliğiyle birleştirmeyi amaçlamaktadır.

Cardiff Sixth Form College, okul ve üniversite arasındaki boşluğu dolduran, 21. yüzyıl uluslararası bir koleji olarak öne çıkmaktadır. Geleceği göz önünde bulundurarak, kurum sürekli yeni becerileri keşfederek, teknolojiyi kullanmaktadır.

Cardiff Sixth Form College’ın Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Cardiff Sixth Form College, 16 ila 19 yaş arasındaki öğrencilere yönelik kapsamlı A Level ve Cambridge programları sunan seçkin bir eğitim kurumu olarak öne çıkmaktadır. Okul, öğrencilere seçtikleri üniversite alanlarına özelleştirilmiş, akredite edilmiş öğrenim kurslarına katılma fırsatı sunmaktadır. Cambridge programını, felsefe ve eleştirel düşünme alanında ayrı bir kursu ve Oxford ve Cambridge üniversitelerine kabul hedefleyen başvuru sahipleri için özelleştirilmiş programları da içermektedir. Ayrıca, tıp, veterinerlik veya diş hekimliği fakültelerine girmeyi amaçlayan bireyler için özel kurslar da sağlanmaktadır.

Cardiff Sixth Form College'daki A Level programı, öğrencilere seçebilecekleri geniş bir konu yelpazesi sunmayı amaçlayarak tasarlanmıştır, böylece özelleştirilmiş kombinasyonlar oluşturabilmektedirler. Üniversite için güçlü bir temel oluşturan okulun bir ve iki yıl süreli GCSE programları, öğrencilere altı ila dokuz temel akademik konuyu öğrenme fırsatı sunarken, küçük sınıf ortamlarında yoğun öğretimle İngilizce yeteneklerini geliştirebilmelerini sağlanmaktadır.

Cardiff Sixth Form College, on yılı aşkın süredir bağımsız okullar sıralamasında A Level sonuçlarıyla bir numara olarak ülkenin en üstün akademik okulu olarak kabul edilmektedir. 2021 yılında, öğrencilerin %98'i A*-A derecesine sahip olmuşlardır, %100'ü ise A*-B derecelerini elde etmiştir.

Cardiff Sixth Form College’ın Sahip Olduğu Sosyal Aktiviteler

Cardiff Sixth Form College öğrencileri büyük spor ve eğlence merkezi David Lloyd Leisure Club'a erişim hakkına sahip olamktadırlar.  Öğrenciler yüzme havuzu, spor ve fitness tesisleri, squash ve tenis kortlarına rahatça erişim sağlayabilmektedirler. Kampüs içerisinde netbol, futbol ve basketbol bölümleri de bulunmaktadır. Çeşitli öğrenci kulüpleri aktif olarak faaliyet sergilemektedir. Her öğrenci kendisi için bir ders bulabilmektedir. Öğrenciler fırsatlarını ve kendi yeteneklerini fark edebilmektedirler.

Cardiff Sixth Form College’ın Avantajları

·        2011 yılında A Level programında mezunların %98'i A*-B'ye notlarına sahip olmuşlardır.

·        2013 yılında Cardiff College, A Level ve mezunlara yönelik diğer sınavların sonuçlarına göre Birleşik Krallık'taki 315 özel yatılı okul ve İngiltere'deki kolejler arasında ilk sırada yer almıştır.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Yatılı okul

300

Kız ve erkek

Good

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page