top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

CATS Cambridge

Cambridge, İngiltere, Birleşik Krallık

1 High Street, Chesterton, Cambridge, CB4 1NQ

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

CATS College, Birleşik Krallık'ta tanınmış uluslararası kurumlar arasında yer alarak ünlü bir üniversite şehrinin tarihi merkezinde konumlanmıştır. Okul, öğrencileri arasında dünya çapında tanınan bir eğitim deneyimi ve dikkate değer akademik başarılarla özdeşleşmektedir. Okul mezunlarının hepsi Birleşik Krallık ve diğer üniversitelere yerleşim sağlamaktadır ve yaklaşık %38'lik bir oranda öğrenciler, Londra Imperial, University College, London School of Economics, Durham Üniversitesi ve Cambridge Üniversitesi gibi saygın üniversitelerin tekliflerini almaktadırlar.

Okulun etkisi, mezunları arasında iş dünyası, küresel politika ve bilimsel çalışmalarda başarılı olmuştur. Alanlarında birçok yetenekli birey bulunmaktadır.

CATS Cambridge’in Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Uluslararası öğrencilere yönelik hizmet veren CATS College, geleneksel okullardan kendini farklı kılmaktadır. Öğrencileri ortak bir durumda bir araya getirmektedir. Evden uzakta olma, uyum sağlama için destek arama, yeni arkadaşlıklar kurma ve hızlı İngilizce dil gelişimini öncelikli hale getirmektir. Okul deneyiminin her yönü, bu amaçları kolaylaştırmak üzere tasarlanmıştır.

Ayrıca, CATS College, sadece standart konularda değil, aynı zamanda üniversiteye yönelik sanat ve tasarım alanında hazırlık sunmaktadır. Mentorların öğretmenler, üniversite kaydı öncesinde zorlukları çözmede yardımcı olma ve kariyer seçimlerinde rehberlik etme gibi konularda temel taşı konumuna gelmektedir. Okulun etkili yaklaşımı, öğrencilerinin ülkenin en iyi 30 üniversitesine sorunsuz geçiş yapmasında açıkça görülmektedir. Özellikle son A Level sonuçlarında, öğrencilerin %71'i A* veya A dereceleri elde etmiştir ve özellikle matematik A Level programında %74 A* veya A dereceleri almıştır.

CATS Cambridge’in Sahip Olduğu Sosyal Etkinlikler

Kampüs içinde ve dışında her hafta 40'ın üzerinde etkinlik, kutlama, parti, gezi ve yürüyüş düzenlenmektedir. Okuldaki popüler yeni topluluklar programlama ve robotik kodlama olarak öne çıkmıştır. Öğrenciler MUN, Duke of Edinburgh ödülü programı, STEM, programlama, astronomi gibi kulüplerin seçimine teşvik edilerek öğrencilerin akademik ve kişisel becerilerinin geliştirilmesi sağlanmaktadır.

CATS Cambridge’ın Avantajları

·        Okul, standart programların yanı sıra sanat ve tasarım fakültelerinde üniversiteye hazırlık imkânı sunmaktadır.

·        CATS College'da niteliksel temel bilgi alan öğrenciler, ülkenin en iyi 30 üniversitesinden üniversitelere kolayca girebilirler.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Yatılı okul

486

Kız ve erkek

Outstanding

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page