top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Chase Grammar School

Cannock, İngiltere, Birleşik Krallık

Convent Close, Cannock, WS11 0UR

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Chase Grammar School saygın bir öğrenme merkezi olmasının yanısıra, temel eğitim kurslarına kayıt imkanları da sunmaktadır. Okul, öğrencilerinin yalnızca akademik başarılarını değil, aynı zamanda bireysel olgunlaşmalarını da vurgulamaktadır.

Hem İlköğretim hem de Lise okulları, şirin ve modern bir kasaba olan Cannock'ın dış mahallelerinde bulunan güvenli bir kampüs içinde yer almaktadırlar. Okulun konumu öğrencilere kentsel yaşamın ideal bir karışımını sunmaktadır. Günlük yaşam kasaba etrafında dönerken aynı zamanda hızlı ve kolay bir şekilde eğlence gezileri için Birmingham şehrine erişim imkânı sağlamaktadır.

Chase Grammar School’un Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Dönemin gereksinimlerine uygun geniş kapsamlı bir müfredat, kurumun sunduğu temel öğelerin merkezinde yer almaktadır. Bu müfredat, öğrenciler arasında A Level ve GCSE seviyelerinde akademik üstünlüğü, kişisel gelişimi ve küresel vatandaşlık duygusunu teşvik etmektedir. Tüm bu eğitimler, samimi ve odaklı sınıf ortamlarında sunulmaktadır.

Okul, 2021'de A Level programında A*-A başarı oranı olan %73 ile Staffordshire'ın en iyi performansını sergilemiştir. Akademik hizmetlerine ek olarak, 35'ten fazla öğrenci kulübünü barındıran çeşitli bir zenginleştirme programı, kurumun tekliflerine canlılık katmaktadır.

Chase Grammar School’un Sahip Olduğu Sosyal Etkinlikler

Okul eğitiminin akademik yönüne ek olarak, kriket, hokey, basketbol, tenis, tiyatro, koro gibi çok sayıda ders dışı etkinlik seçeneği bulunmaktadır. Belirli aralıklarda kültür ve eğlence merkezleri de ziyaret edilmektedir. Birleşik Krallık ve yurt dışına seyahatler düzenlenmektedir. Ayrıca, eğitim kurumu en son teknolojiyle donatılmış olup, bilgisayar merkezi, kütüphane, müzik stüdyosu, havuz gibi altyapıları içermektedir.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Yatılı okul

164

Kız ve erkek

Requires Improvement

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page