top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Cheadle Hulme School

Cheshire, İngiltere, Birleşik Krallık

Claremont Road, Cheadle Hulme, Cheadle, Cheshire, SK8 6EF

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Başlangıcından bu yana, Cheadle Hulme School sadece büyümekle kalmayıp, aynı zamanda evrilmeye de devam etmektedir. Eğitimde cinsiyet ayrımı olmama, yenilikçi öğretim metotları ve derin bir topluluk hissi konularındaki kararlı bağlılığını sürdürmektedir.

Cheadle Hulme School’daki yaşam kaynağı, okul topluluğunun her üyesinin potansiyelini gerçekleştirebileceği ve daha geniş dünyada gelişebileceği sağlam bir değerler seti etrafında dönmektedir.

Cheadle Hulme School’un Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Çeşitli toplumsal rollerini anlayarak bireysel gelişimlerini yönlendirebilen ve aynı zamanda geniş toplulukların bir parçası olarak bu rollerini değerlendirebilen bireylerin yetiştirilmesi, Cheadle Hulme School’un koruyucu ortamında merkezi bir direnç noktasını oluşturmaktadır. Sunulan geniş yelpazedeki ders dışı etkinlikler, öğrencilerin bütüncül kişisel ve toplumsal ilerlemeleri için hayati deneyimlere katılımını sağlamaktadır.

Cheadle Hulme School’daki Sixth Form deneyimi dinamik bir süreç olarak işlemektedir. Öğrencilerin yeni ilgi alanlarını keşfetmek, liderlik rollerini benimsemek ve üniversite yaşamı ve sonrası için yolu açan akademik zorlukları ve pastoral desteği kucaklamakla karakterize edilmektedir. Sixth Form öğrencileri, dış konuşmacılar, akademik uzantılar, kariyer rehberliği ve iş deneyimi fırsatlarıyla zenginleştirilmiş canlı bir müfredatı izlemektedirler. Daha fazla özerklik ve kişisel sorumluluk, esnek bir zaman çizelgesi ve okul sonrası geçişlere artan vurgu, öğrencilerin çocukluktan genç yetişkinliğe dönüşümünü sağlar, yeni dostluklar kurar ve kalıcı bağlar oluşturmaktadır.

Amaçlarına uygun olarak tasarlanmış Sixth Form merkezi, öğrencilere bağımsız çalışma becerilerini geliştirmeleri için gerekli ortamı sunmanın yanı sıra işbirlikçi ve projeye dayalı çabaları desteklemektedir.

2023 yılında A Level seviyesindeki 131 öğrenciden %74’ü A*-B derecelerini almıştır. GCSE seviyesindeki 171 öğrenciden %61’i 8 ve üzeri notlar alarak başarı sağlamışlardır.

Cheadle Hulme School’un Sahip Olduğu Sosyal Etkinlikler

Okul spor kulüpleri, drama, tiyatro gibi çeşitli aktivitelere sahip olmaktadır. Öğrencinin kişisel gelişimini destekleyen tartışma kulüpleri de bulunmaktadır.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Harici

1546

Kız ve erkek

Outstanding

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page