top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Cherwell College Oxford

Oxford, İngiltere, Birleşik Krallık

St. George's Mansion, George Street, Oxford, OX1 2AR

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Oxford'da bulunan üniversiteye hazırlık kolejlerinden biri olan Cherwell, İngiliz eğitim sisteminin yapı taşlarından biri olan öğretim sisteminin değerli geleneğini sürdürmektedir. Genç bireylerin hızla değişen küresel manzaraya uyum sağlama gerekliliğini fark ederek, Cherwell eleştirel düşünceyi ve uyum kabiliyetini teşvik etmektedir.

Özelleştirilmiş ve esnek eğitim yaklaşımı sayesinde, Oxbridge öğretim yönteminin temel yapı taşı olan bire bir öğretim ve küçük grup dersliklerini kullanarak, kurum öğrencilere tam potansiyellerine ulaşma gücünü vermektedir. Öğretim formatı, ders müfredatına ve öğrenci gereksinimlerine göre bireyselleştirilir, böylece konular kapsamlı bir şekilde ele alınıp anlaşılmaktadır.

Cherwell College Oxford’un Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

1972 yılından bu yana saygın Oxford Koleji, lise öğrencilerini ülkenin en iyi üniversitelerine başarılı bir şekilde kabul edilmeleri için donatma konusunda uzmanlaşmıştır. Kolejin popülaritesi, kişiye özel öğrenme fırsatları ve 3-5 öğrencilik samimi grup ortamları gibi olağanüstü öğrenci odaklı koşullarından kaynaklanmaktadır. Ayrıca, okul yılı içinde koleje katılma esnekliği ve program süresinin bireysel akademik ve dil yeterlik seviyelerine göre uyarlanması da bulunmaktadır.

Doktora öğrencileri, deneyimli eğitmenler ve mühendislerden oluşan güçlü bir öğretim kadrosuyla fark yaratan kurum, kapsamlı akademik destek sunmaktadır. Müfredat, teorik ve pratik derslerin yanı sıra simülasyonlu sınavlar ve akademik değerlendirmeleri içermektedir. Her öğrenci ve ders için düzenli aylık performans değerlendirmeleri yapılmaktadır.

Oxford ve Cambridge Üniversiteleri, yetenek testleri, mülakatlar ve önceden sunulan denemeler de dâhil olmak üzere en zorlu giriş gereksinimlerine sahip olmaktadır. Kolej, sürecin mülakat aşamasına tam hazırlık sunmaktadır. Öğrencilere A Level çalışmalarının ötesine geçmelerine ve öğrencinin seçtiği uzmanlık alanlarını farklı akademik bakış açılarından ve daha derinlemesine ele almalarına yardımcı olmaktadır.

Russell Group Üniversiteleri, Birleşik Krallık'ın önde gelen 24 üniversitesidir olarak öne çıkmaktadır. Russell Group, öğrencilere A Level ders seçimleri hakkında bilgi, tavsiye ve rehberlik sağlayan “Bilinçli Seçimler” kılavuzu sunmaktadır.

Oxbridge & Russell Group giriş hazırlığıyla aynı şekilde, Cherwell öğrencileri İngiltere'deki herhangi bir üniversiteye başvuru sürecinin tamamı boyunca tam rehberlik desteği almaktadırlar. Cherwell College olarak, öğrencilerin ilgi alanlarını, tahmin edilen notlarını ve kariyer beklentilerini bir araya getirerek bilinçli bir üniversite başvurusu yapmalarını sağlayan önemli rehberlik sunmaktadır.

Cherwell College Oxford’un Sahip Olduğu Sosyal Aktiviteler

Okul Öğrencilerine spor egzersizleri, çeşitli sosyal kulüpleri Birleşik Krallık şehirlerine geziler ve partiler gibi birçok aktiviteler sunmaktadır.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Harici

1797

Kız ve erkek

Good

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page