top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Chetham's School of Music

Manchester, İngiltere, Birleşik Krallık

Chetham's School of Music,
Long Millgate, Manchester, M3 1SB

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Chetham's School of Music, İngiltere'nin en büyük müzik okulu olarak 8 ila 18 yaş arası öğrencilere hizmet vermektedir. Okulun içinde kapsamlı bir akademik eğitim, özelleştirilmiş bireysel ve grup müzik dersleriyle uyum içinde olamktadır.

Kökenlerini 1421 yılına kadar izleyen kurumun zengin tarihi, günümüz öğrencilerine eski Baronial Salon'da, Chatham Kütüphanesi'ne bitişik olan etkileyici bir mekânda sahne alma fırsatı sunmaktadır.

Chetham's School of Music’in Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Son elli yıl boyunca, Chetham'ın öğrenci ve mezunları, performansçılar, şefler, topluluk üyeleri ve eğitmenler gibi çeşitli müziksel alanlarda önemli yarışmalarda başarı elde etmişlerdir. Uzun ve çeşitli bir geçmişi kanıtlayan okul, olağanüstü bir eğitimi bireyselleştirilmiş bir yaklaşım ile sunmaya olan bağlılığını ve müziğe derin bir değer ve yaratıcılığı geliştirme konusundaki çabalarını sürdürmektedir.

2023 yılında GSCE seviyesinde öğrenciler %93,6 geçme oranıyla ulusal ortalamanın üzerine çıkarak başarı sergilemişlerdir. Akademik mükemmeliyetin ötesinde öğrencilerin yeteneklerini daha fazla sergilemeye yönelik olarak, okul, müzik yeteneklerini geliştirmeye adanmıştır. Onların önemli müzik mekânlarında, bakımevlerinde, okullarda ve halk alanlarında gerçekleştirdiği performanslar, yerel topluluk içinde bağlar oluşturmuştur. Bu toplumsal etkinliklere katılarak, öğrenciler çevrelerine olumlu katkıda bulunan, çok yönlü bireyler olarak büyümektedir.

Chetham's School of Music’in Sahip Olduğu Sosyal Aktiviteler

Öğrencilerin ders dışı yaşamı çok yönlüdür. Manchester Sable, Royal Northern College of Music, Band on the Wall ve Bridgewater Hall'da yıl boyu konser programı oluşturulmaktadır. Yurtdışında konserler verilmektedir. Hafta sonları öğrencilere yönelik kamp gezileri, tırmanma ve dağ bisikleti turları, sinema ve tiyatro gezileri düzenlenmektedir.

Chetham's School of Music’in Avantajları

·        Birleşik Krallık’taki en büyük ve İngiltere’nin kuzeyinde bulunan tek müzik okulu olarak konumlanmaktadır.

·        Profesyonel orkestralar ve müzik endüstrisi şirketleriyle ortaklıklara sahip olmaktadırlar.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Yatılı okul

327

Kız ve erkek

Good

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page