top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Churcher's College

Hampshire, İngiltere, Birleşik Krallık

Ramshill, Petersfield, Hampshire, GU31 4AS

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Churcher's College, farklı deneyimler sunmayı hedeflerken hem kişisel büyümeyi teşvik etmeyi hem de olağanüstü performans fırsatları sunmayı amaçlamaktadır. Okulun destekleyici ve disiplinli ortamında, öğrenciler yüksek beklentiler altında gelişirken daha büyük başarılara yönlendirilmektedirler. Okul, akademik, yaratıcı ve spor potansiyelini geliştirmeye adanmış olup aynı zamanda sosyal farkındalık duygusu da aşılamaktadır.

Okul, Hampshire'daki iki kampüs bölgesinde yer almakta olup, Junior School ve Anaokulu öğrencilerinin Liphook'taki kendi güzel arazilerinde gelişmelerini sağlarken, aynı zamanda yakınlardaki Petersfield'da bulunan Senior School ve Sixth Form ile yakın bağlarını sürdürmektedir. Her iki konumda da sağlıklı bir ortamın konforunu ve fırsatlarını sağlayan, kendi bünyesinde oyun alanları ve rakipsiz olanaklar sunmaktadır.

Churcher's College’ın Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Öğrencilerin amaçlanan hedefi, öğrenme çabalarında öz yeterlilik elde etmeleri ve erken aşamalardan itibaren etkili zaman yönetimi yeteneklerini geliştirmeleri amaçlanmaktadır. Öğrenciler Sixth Form programına geçiş yaptıklarında, bir gün, A Level programı için gereken temel çalışma becerilerini bir araya getiren bir yönlendirme programına ayrılmaktadır. Aynı zamanda öğrencilerin uyum sağlamalarına yardımcı olmak amacıyla sosyal etkileşimleri içermektedir.

Sixth Form'daki öğrencilerin zamanlarının olduğu süreçte bol miktarda destek kaynağı bulunmaktadır. Farklı bölümler öğle aralarında ve düzenli okul saatlerinden sonra destek oturumları düzenlemektedir.

Churcher's College, Oxbridge'de dört öğrenci yerleştiren ve beş öğrenciyi tıp programlarına kabul ettiren okulun akademik başarıları parlak bir şekilde öne çıkmaktadır. Churcher's öğrencileri üniversite tercihlerinde %81'i ilk tercihlerini yerleşirken, %12'si ikinci tercihlerine yerleştirilmiştir.

Churcher's College’ın Sahip Olduğu Sosyal Aktiviteler

Oynanan başlıca sporlar rugby, hokey, netbol ve kriket olmaktadır. Ayrıca yüzme, badminton, basketbol, voleybol, tenis, atletizm, aerobik sporları için tesisler de bulunmaktadır. Okulun ordu, hava kuvvetleri ve deniz kuvvetleri bölümlerinden oluşan güçlü bir birimi ve gelişen Duke of Edinburgh's Ödül programı bulunmaktadır. Diğer faaliyetler arasında dağ bisikleti, kano, planör, tırmanma, macera eğitimi, dans, karate, eskrim, yelken, masa tenisi, satranç, münazara, drama ve fotoğrafçılık yer almaktadır.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Harici

1241

Kız ve erkek

Outstanding

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page