top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Cobham Hall

Kent, İngiltere, Birleşik Krallık

Cobham Hall, Brewers Road, Cobham, Kent, DA12 3BL

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Cobham Hall, öğrencilerin sadece büyümeleri için temel akademik bilgiyle donatmakla kalmayıp, aynı zamanda kendi benzersiz yaşam yollarını bulmaları için onları motive etme görevini üstlenmektedir. Okul, onların hedeflerinin peşinden koşabilmeleri için gereken öz güvenin gelişimine yardımcı olmaktadır.

Okul bazı ilkelerle öğrencinin gelişimini desteklemektedir. Bu temel ilkeler; güven, saygı, dürüstlük, nezaket, hoşgörüyle gerçekleştirilir. Bu ilkeler, her bireye, akranlarının ve öğretmenlerinin onların yanında durup zaferlerini kutlayacaklarını ve zor zamanlarda yardım sunacaklarını temin eden bir destek yapısı oluşturmaktadırlar.

Cobham Hall’un Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Cobham Hall'un Sixth Formu'nda öğrenim deneyimi enerjik ve etkileyici olmaktadır. Okul hem akademik hem de kişisel büyüme için olanaklar sunmaktadır. Sixth Form öğrencileri okul içinde lider olarak kabul edilmektedirler ve bu yükseltilmiş sorumluluk, artan özerklik, öz-yeterlilik ve öz farkındalık, eğitim yolculuklarından sonraki yaşama hazırlayan bir ortamı oluşturmaktadır.

Cobham Hall öğrencilerinin GCSE programının bu yıl elde edilen tüm notların dikkate değer %29'u 9-8 puan kategorisine düşmektedir. Bu sonuçlar, tüm öğrencilerin yarısının ortalama notunun 6 veya daha yüksek olduğu bir sonuca yol açmıştır ve dörtte biri istisnai bir ortalama olan 7 veya daha fazlasını elde etmiştir. Okulun bilim alanındaki performansları da oldukça güçlüdür. A Level sonuçlarında fizik dersinde, notların üçte ikisi C ila A* puan alırken, Kimya'da bu oran %73'e yükselmiştir ve Biyoloji'de ise bu oran %80'e çıkmıştır.

Cobham Hall’un Sahip Olduğu Sosyal Etkinlikler

Öğrenciler kışları, yüzme hokey, netbol dersleri alıp, yazları ise tenis, atletizm, badminton dersleri almaktadırlar. Öğrencilerin aerobik derslerine katılabileceği hoş bir fitness salonu ve dans stüdyosu bulunmaktadır. Birçok öğrenci ilçe düzeyinde spor yapmakta ve ulusal ve uluslararası yarışmalara katılmaktadır. Pek çok öğrenci, ekstra eğitimle solo enstrümanları öğrenmektedir.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Yatılı okul

131

Kız ve erkek

Good

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page