top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Concord College

Shropshire, İngiltere, Birleşik Krallık

Acton Burnell Hall, Acton Burnell, Shrewsbury, Shropshire, SY5 7PF

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Concord College, eğitim kurumu olarak benzersiz bir öneme sahip olmaktadır. Kampüsü içinde öğrenciler, akademik çabalarına katılabilecekleri bir ortamda bulunmaktadırlar.

Uluslararası öğrencilerin çeşitlilikle harmanlandığı okulda, öğrenme ve topluluk yaşamı için küresel bir bakış açısıyla zenginleşen dinamik ve çok yönlü bir topluluğa katkı sağlamaktadır. Okulun ahlaki tutumu, sıcaklık, kapsayıcılık ve dostlukla karakterize edilmektedir. Böylece öğrenciler ile öğretim üyeleri arasında karşılıklı saygının bir atmosferi yaratılmaktadır.

Concord College’ın Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Concord College, özen, şefkat ve yaratıcılık ilkelerine bağlı küresel bir topluluk olarak varlığını sürdürmektedir. Kampüsü içinde, kolej güvenli, canlı ve dostça bir ortamı geliştirerek öğrencilerin gelişim gösterip, potansiyellerini gerçekleştirebilecekleri bir zemin oluşturmaktadır. Öğrencilere, karşılıklı saygıyı sergileme sorumluluğu yüklenir ve birlik, nezaket ve güven atmosferine katkıda bulunmaları beklenmektedir. Fakülte ise bu amaçlara yönelik kararlı destek sunmaktadır.

2023 yılında, 85 kişilik öğrenci grubu, kolej tarihindeki en iyi sonuçlara ulaşmıştır. Notların %90'ı 7, 8 ve 9 puan aralığına olamktadır. Öğrencilerin %53'ü ise en yüksek not olan 9'u elde etmişlerdir. Öğrencilerin başarıları arasında matematik notlarının %74'ünün zirveye ulaştığı 9 notları da bulunmaktadır. Üstelik Fransızca notlarının %87'si ve İspanyolca notlarının %92'si 8 veya 9 puan elde etmişlerdir.

İngiltere ve dünya genelindeki saygın üniversiteler arasında, 12 öğrenci, Mühendislik, Tıp, Mimarlık, Matematik, Ekonomi, Hukuk, Bilgisayar Bilimi ve Biyokimya alanlarını kapsayan geniş bir yelpazede Oxford ve Cambridge'deki prestijli pozisyonlara kabul edilmişlerdir.

Concord College’ın Sahip Olduğu Sosyal Aktiviteler

Concord College’daki öğrenciler çok sayıda aktivite arasından seçim yapabilmektedirler. Pek çok kulüp ve topluluk akademik odaklıdır ve Concord'un iyi geliştirilmiş süper müfredatının bir parçasıdır olmaktadır. Okulun spor, müzik, dans ve drama da kendilerine ait tesisleri bulunmaktadır. Spor salonu, squash kortları ve spor salonunun yanı sıra futbol, atletizm ve tenis gibi açık hava tesisleri de bulunmaktadır. Okçuluktan eskrime, badmintondan voleybola kadar çok çeşitli spor aktiviteleri sunulmaktadır. Öğrencilerin derslerden sonra ve akşamları kullanabileceği özel olarak inşa edilmiş bir dans stüdyosu ve çeşitli spor salonu ekipmanları mevcuttur.

Müzisyenler bireysel enstrümantal eğitim alabilir ve oda gruplarından birine katılabilmektedirler. Koro ve şan dersleri her düzeyde vokal yeteneğini geliştirebilmektedir. Topluluk önünde konuşma ve satranca, binicilik ve yardım amaçlı bağış toplamaya kadar pek çok başka etkinlik de sunulmaktadır. Öğrenciler için Duke of Edinburgh ödül programı da bulunmaktadır.

Concord College’ın Avantajları

·        Öğrenciler akademik başarı ölçeğinde %91,5 - 95 oranında sonuçlar almaktadırlar.

·        Okul, bünyesinde bulunan öğrencilere kişisel gelişim için alan tanımaktadır.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Yatılı okul

605

Kız ve erkek

Good

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page