top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

d'Overbroeck's Oxford

Oxford, İngiltere, Birleşik Krallık

d’Overbroeck’s, 333 Banbury Road, Oxford, OX2 7PL

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

D'Overbroeck's College, etkin eğitim programları ve destekleyici, ailevi atmosferiyle gurur duyan bir eğitim kurumu olmuştur. Öğrenciler bütünsel ve dengelemeli bir gelişim sürecinden geçmektedirler. Yeteneklerini ve kapasitelerini kendilerine uygun programlarla keşfetmektedirler. Öğrenciler kendilerinin en iyi niteliklerini sergileyip sosyal becerilerini geliştirmektedirler.

D'Overbroeck's College gerçek bir okul atmosferini yansıtmaktadır. Öğrenciler karşılıklı saygı, sorumluluk, arkadaşça destek ve birbirlerine yardım etme değerleri aşılanmaktadır. Açık tartışmalar ve görüş ifadesi teşvik edilmektedir. Bunun sebebi öğretmenler öğrencilere eşit, olgun, bağımsız bireyler olarak yaklaşıp, onları dinleyip, söylediklerini dikkate almaktadırlar.

Okulun öğretim kadrosu, her öğrenciyle yakın etkileşim içinde bulunarak gerekli rehberlik ve yardımı almalarını sağlamakta ve aynı zamanda bağımsızlık ile yapılandırma arasında ince bir dengeyi korumaktadır.

d'Overbroeck's Oxford’un Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Öğrenci hazırlığı için Sixth Form veya üniversite hazırlık programları ülkenin en iyileri yerleşmiştir. A Level konularında uzmanlaşmış deneyimli öğretmenler, öğrencilerle titizlikle çalışarak mevcut bilgilerini geliştirip ve genişletmektedir. Öğrencilerin eksiklikleri giderir ve konuların zorlu yönlerine odaklanılmaktadır. A Level programı için toplamda 35 konu öğrencilere sunulmaktadır.

D'Overbroeck's College'de Sixth Form programı 245 kişilik bir öğretmen kadrosu tarafından verilmektedir. Mezunlar üstün bir bilgi seviyesi ve akademik yetenek göstermektedirler. 2014 yılında öğrencilerin %71'i A-A derecelerini elde ederken %82'si A* ve B derecelerini almıştır.

d'Overbroeck's Oxford’un Sahip Olduğu Aktiviteler

Okul, ragbi, kriket, futbol, trambolin, voleybol gibi çeşitli spor aktivitelerine sahiptir. Ayrıca dans, kadın futbolu, bas, kaya tırmanışı, atletizm atletizmi bölümleri de bulunmaktadır. Hem bireysel dersler hem de takım sporları için de fırsatlar bulunaktadır.

Her yıl Eylül ayında büyük bir hobi fuarı düzenlenmektedir. Bu fuarda öğrenciler ilgi alanlarına göre birçok çevre, bölüm, kulüp ile tanışabilir ve kendilerine göre bir aktivite bulabilmektedirler.

Öğrenciler her yıl bir müzikal sergilemektedirler. Öğrencilerin yaklaşık üçte biri genel bir orkestrada bir müzik aleti çalmaktadır.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Yatılı okul

699

Kız ve erkek

Outstanding

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page