top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Derby Grammar School

Derby, İngiltere, Birleşik Krallık

Rykneld Road, Littleover, Derby, DE23 4BX

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Derby High School, kapsamlı bir eğitim yaklaşımını uygulamaktadır. Okul, akademik üstünlük, kişisel gelişim ve dışküresel etkinliklere bağlılığı bir araya getirmektedir. Bu ortamda, öncelikli vurgu akademik mükemmeliyete yerleştirilmektedir.

Müfredat öğrencilere meydan okumak ve en üst potansiyellerini gerçekleştirmeleri için onları motive etmek üzere titizlikle tasarlanmıştır. Okul, geleneksel akademik disiplinlerin yanı sıra çağdaş alanları da kapsayan geniş bir GCSE ve A Level ders yelpazesi sunmaktadır. Deneyimli ve özverili bir profesyonel kadrosu, öğrencilerle yakından iş birliği yapmaktadır. Öğrencilerin güçlü yönlerini ve gelişim alanlarını belirleyerek akademik hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Derby Grammar School’un Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Okulun müfredatı GCSE ve A Level öğretimi üzerine kurulmuştur. Öğretilen konular arasında İngilizce, Latince, Fransızca, Almanca, İspanyolca, Matematik, Kimya, Fizik, Biyoloji, Tarih, Antik Tarih, İngiliz Edebiyatı, Coğrafya, Sanat, Müzik, Tasarım Teknolojisi ve Ekonomi yer almaktadır.

Okulun ayırt edici özelliği, kapsamlı bir A Seviye ders yelpazesinde yatmaktadır. Özverili öğretim kadrosu, öğrencilerin tutkularını takip etmelerinin önemini kabul etmektedir. Öğrencilerin sahip olduğu sağlam akademik programı sadece öğrencileri ileri eğitim için değil aynı zamanda başarılı kariyerlere hazırlamaktadır.

2023 yılı, Grammar School GCSE öğrencilerinin %40'ı 9'dan 7'ye kadar olan notların sahibi olmuştur. Ayrıca birçok alanda kşisel başarılar da elde edilmiştir. Derby Grammar School A Level öğrencilerinin çoğunun notları A* ile B arasında yer almıştır.

Derby Grammar School’un Sahip Olduğu Aktiviteler

Okulda sunulan başlıca sporlar arasında kriket, hokey ve rugby sporlarının yanı sıra atletizm, kros, yüzme, squash, basketbol ve badminton yer almaktadır.

Etkinlikler arasında okul dramatik prodüksiyonları, Duke of Edinburgh, topluluk önünde konuşma, münazara, okul korosu ve orkestrası, macera eğitimi yer almaktadır. Ayrıca okulun gençlik müzik grubuyla müzik ve drama atölyeleri bulunmaktadır.

İyi yapılandırılmış bir açık hava müfredatı, okulun sunumlarını zenginleştirmektedir. Kamp yapma, yürüyüşe çıkma ve tırmanma gibi çeşitli etkinlikleri içermektedir. İş deneyimi programı öğrencilere seçtikleri alanlarda pratik deneyim kazanma fırsatı sunmaktadır. Bu sayede öğrenciler istihdam edilebilirlik becerilerini geliştirmektedir.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Harici

246

Kız ve erkek

Good

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page