top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Eltham College

Londra, İngiltere, Birleşik Krallık

Grove Park Road, Mottingham, Londra, SE9 4QF

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Londra'nın güneydoğusunda geniş bir kampüste yer alan Eltham College, öğrencilere modern dünyaya hazırlayacak geniş ve dengeli bir eğitim sunmayı amaçlayan son derece başarılı bir okul haline gelmiştir. Okul, akademik olarak seçicidir ve ülkenin önde gelen akademik okullarından biri haline gelmiştir. Aynı zamanda spor, müzik, drama ve sanat dahil olmak üzere zengin ve çeşitli bir ortak müfredat programına sahip olmaktadır. Okul, 1980'den bu yana Sixth Form’a kabul edilen öğrenciler haline gelmiştir.

Okulun kökenleri, temel kimliğini şekillendiren ve şekillendirmeye devam eden prensiplere dayanmaktadır. Öz saygı, alçakgönüllülük ve başkalarına hizmet etme gibi temel değerleri vurgulanmaktadır. Öğrencilerin yeteneklerini en üst düzeye çıkarmaya olan bağlılıkları, günlük çabalarını yönlendiren temel taşlardan biri haline gelmiştir.

Eltham College’ın Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Eltham College’ın müfredatı geniş ve dengeli olup hem geleneksel hem de modern unsurları içermektedir. Tüm öğrenciler GCSE programı için en az bir yabancı dil eğitimi almaktadır. Ayrıca her öğrenciye bilim dersleri sunulmaktadır.

A Level sınavlarında, öğrencilerinin %44'ü A* derecesini alırken, %74'ü ya A*-A derecelerini elde etmiştir. Öğrencilerin %90'ı A*-B aralığında notlar elde etmiştir.

GCSE sonuçlarında, öğrencilerin %37'si en yüksek 9 derecesini elde etmiştir. Tüm notların %85'i 7-9 derecelerini elde etmiştir.

Eltham College öğrencilerinin %96'sı seçtikleri üniversitelere, konservatuvarlara yerleşmeyi başarmıştır. Sanattan STEM alanına kadar uzanan geniş bir dizi derece programına başlamışlardır. Bunlar mühendislik, İngilizce, drama, müzik, tıp ve spor bilimi gibi alanları içermektedir.

Eltham College’ın Sahip Olduğu Sosyal Aktiviteler

Müfredat dışı faaliyetler büyük fırsatlar yelpazesi sunarken akademik potansiyelin de yerine getirilmesini sağlamaktadır. Okul; spor, müzik, sanat ve drama alanlarında büyük bir üne sahip olmaktadır.

Geziler ve keşif gezileri Eltham College'da yaşamın önemli bir özelliği haline gelmiştir. Bunlar, geleneksel Birleşik Krallık ziyaretlerinden son yıllarda Uganda, Çin, İzlanda ve İsviçre'yi de içeren yurtdışı gezilerine kadar uzanmaktadır. Dil gezileri ve değişimleri teşvik edilmektedir ve bunlara Bordeaux, İspanya, Pekin ve Berlin ziyaretleri de dahil olmuştur.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Harici

1033

Kız ve erkek

Good

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page