top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Finborough School

Suffolk, İngiltere, Birleşik Krallık

The Hall, Great Finborough, Stowmarket, Suffolk, IP14 3EF

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Finborough School, 1977 yılında İngiliz silahlı kuvvetlerinde görev yapan askerlerin oğulları için yatılı okul olarak aile geleneklerine dayanan, İngiliz eğitimi veren özel bir okul olmuştur. Okulun temel amaçları; öğrencinin analitik becerileri, meslek seçiminde bilinçli yaklaşım, özgüven gibi genişletilmiş eğitim programları üzerine çalışmaktadır.

Finborough School, yıllık sıralamada sürekli olarak ilk on Suffolk okulu arasında yer almaktadır. 2005 Independent Inspection incelemelerinde “eğitim dünyasındaki elmas” unvanını almıştır. Ayrıca okul, spor ve yaratıcı eğitim nedeniyle mükemmel sıralamalara sahiptir.

Finborough School’un Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Finborough School’un öğrencileri GCSE ve A Level sınavlarında olağanüstü sonuçlar elde ederek seçtikleri üniversitelere giriş sağlamışlardır. Finborough School'daki zamanları sadece sağlam bir akademik temel sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda 'Yedi Alışkanlık' çerçevesi ve derinlemesine yerleşmiş 'iyi olan asla durmaz' düşünce yapısı aracılığıyla temel karakter özelliklerini de aşılamıştır.

Olağanüstü akademik başarılar ve dikkat çekici ilerlemeler, sağlam ve olumlu bir karakterin sonuçları olmuştur. Bu karakter, güçlü bir 'Öğrenilebilirlik' duygusu geliştirirken, aynı zamanda olağanüstü öğretim ve öğrencilerin okul yolculuklarının her aşamasında en iyi desteği sağlama konusundaki kararlılığı da kapsamaktadır.

Finborough School mezunları, zihinsel olarak usta genç bireyler olarak ortaya çıkmaktadırlar. Kendilerine güvenleri tamdır ve yetişkinliğe geçiş için iyi bir şekilde hazırlanmışlardır. Tüm seviyelerde sürekli eğitime olan bağlılığın yanı sıra, üniversiteye garantili kabul ve spor ile müzik eğitimine güçlü vurgu, kurumu olağanüstü bir öğrenme merkezi olarak konumlandırılmışlardır.

Finborough School’un Sahip Olduğu Aktiviteler

Okul, öğrencilerinin sportif başarısına büyük önem vermektedir. Tenis kulübü ve Stowmarket Golf Merkezi dahil olmak üzere yerel spor kulüpleriyle dostane ilişkilere sahip olmuştur. Ragbi takımı Storm Rugby Kulübü tarafından desteklenmektedir. Her hafta sonu eğlence programları düzenlenmektedir. Hafta sonu için kart yarışları, lazer savaşları, ATV, bowling, yüzme, paintball ve sinema gibi çeşitli aktiviteler planlanmaktadır. Ayrıca okulun, genellikle okul yetenek yarışması ve kendi korosu ve müzik grupları bulunmaktadır.

Finborough School’un Avantajları

·        Finborough School mezunları entelektüel açıdan anlayışlı, kendine güvenen ve yetişkinliğe hazır gençler olarak yetişmişlerdir.

·        Okul, öğrencilerini üniversiteye garanti girişi sağlayarak yetiştirmektedir.

·        Okul öğrencilerine, spor ve müzik yönünde en güçlü eğitim vermektedir.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Yatılı okul

594

Kız ve erkek

Outstanding

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page