top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Framlingham College

Suffolk, İngiltere, Birleşik Krallık

Framlingham, Suffolk, IP13 9EY

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Framlingham College, kırsal Suffolk'ın kalbinde yer alan konumuyla birlikte, özgürlük ve köklülüğün özel bir atmosferini yaratırken düşünce için alan ve kişisel büyüme için yer sunmaktadır. Birçok ülkeden ve kültürden gençlerin bulunduğu çeşitli bir topluluk haline gelmektedir. Framlingham College’ın amacı, her çocuğu, gelecekteki yetişkin yaşamlarında sorumlu bir küresel vatandaş olarak başarılı olabilmeleri için gerekli bilgi ve yeteneklerle donatmaktır.

Hırslı bir öğrenme kültürünü benimseyerek, her bireyin benzersizliğini önceliklendirerek ve kapsamlı bir fırsat yelpazesi sunarak, okul her çocuğun güçlü yönlerini ortaya çıkarmasına ve geliştirmesine rehberlik etmektedir.

Framlingham College’ın Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Framlingham College’da her öğrenci, özgün bir şekilde tasarlanmış bir müfredattan yararlanmaktadır. Bu müfredat bireysel özellikleri, yetenekleri, becerileri ve ihtiyaçları göz önünde bulundurarak oluşturulmaktadır. Framlingham College, sadece akademik alanda değil, aynı zamanda spor, yaratıcı faaliyetler, sosyal etkileşimler, manevi gelişim ve ahlaki büyüme alanlarında da başarıyı desteklemek ve bütünleşmiş, uyumlu bireyler yetiştirmek amacıyla kurulmuştur. Okul, öğrencilerinin psikolojik sağlığını ve konforunu öncelikli olarak ele almaktadır ve eğitim sınıflarında öğrenci-öğretmen oranını maksimum 12 öğrenciye düşecek şekilde düzenlemektedir, böylece odaklanmış ve kişiselleştirilmiş bir dikkat sağlamaktadır.

Okulun Sixth Form öğrencileri, daha genç arkadaşları için mentorluk yaparak, onların okul ortamına entegrasyonunu kolaylaştırmak, yerel adet ve davranış kurallarını öğretmek ve çeşitli ilgi çekici ders dışı programlar sunmaktadır. Okul, her çocuğun aidiyet, konfor ve güven duygusu yaşadığı sıcak ve dostane bir atmosferi beslemektedir. Çoğu uluslararası öğrenci A Level programlarına katılmaktadır. Geniş bir yelpazede akademik seçenekler sunulmakta ve sanat, fotoğrafçılık, drama, hayır işleri ve hatta askeri eğitim gibi geleneksel olmayan dersler de dahil edilmektedir.

Öğrencilerin %93'ü GCSE sınavlarında başarılı sınav sonuçları elde etmiştir. Öğrencilerin %40'ı 8 ve üzeri notlar almıştır.

2023 yılında A Level programını alan bir mezun öğrenci, dört dersten A* alarak Cambridge Üniversitesi Mühendislik Bölümü'ne kabul edilmiştir.

Framlingham College’ın Sahip Olduğu Aktiviteler

Münazaralar ve yetenek gösterileri düzenlenmektedir. Müzik ve sahne gösterileri, eser sergileri, tatiller ve diskolar, münazaralar ve kostümlü balolar da sınıf dışı etkinliklerin arasında bulunmaktadır.

Okulun içinde çok sayıda müzik dersi ve kayıt stüdyosu bulunmaktadır. Öğrencilerin çeşitli enstrümanlarda ustalaşmasına olanak tanınmaktadır. Sixth Form öğrencileri, farklı ülkelere seyahat ederek ve vaka çalışmaları yürüterek “Kendini Keşfetme Yolculukları” programına katılabilmektedirler.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Yatılı okul

623

Kız ve erkek

Outstanding

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page