top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Frensham Heights

Surrey, İngiltere, Birleşik Krallık

Rowledge, Farnham, Surrey GU10 4EA

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Frensham Heights School, 1925'teki kuruluşundan bu yana, erkek ve kızların eşit şartlarda öğrenebileceği karma sınıflar için karma çalışmayı savunmuştur.

Disleksiye sahip öğrenciler ana programda öğrenim görebilmektedirler. Öğretmenler öğrencilere gerekli yardımı sağlamaktadır. Uluslararası öğrenciler için “Yabancı Dil Olarak İngilizce” gibi ek destekleyici kurslar da bulunmaktadır.

Frensham Heights School’un Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

GCSE programındaki öğrencilerin neredeyse% 100'ü yaratıcı disiplinleri ve konuları kendileri seçmektedir. Okulda, ortaokul ve lise öğrencileri için ana eğitim profillerinden birini oluşturan başarılı ve gelişmiş bir organizasyon olan “Genç Girişimciler Kulübü” bulunmaktadır.

Öğrencilerin %70'i GCSE 11. sınıf sınavlarını başarıyla geçmektedir ve %92'den fazlası 8-9 dersinde en az 7 notunu almıştır. A Level programında yaklaşık 51 Sixth Form öğrencisi sınavlara girmektedir ve çoğu 3'ten fazla dersi tercih etmektedir.

Okul mezunlarının %99'u seçtikleri üniversitelere kabul edilmektedir. Mezunlarının %5'i Oxford veya Cambridge'i seçmektedir, %5'i tıp, veterinerlik veya dişçilik alanlarını tercih etmektedir, %10'u hukuk programlarına kayıt olmaktadır ve %15'i sanat ve tasarım disiplinlerini seçmektedir

Frensham Heights School’un Sahip Olduğu Aktiviteler

İstatistiklere göre, öğrencilerin %50'sinden fazlası müzik enstrümanları çalmaktadır. Birçok öğrenci ulusal orkestralarda yer almaktadır. Okul korosu düzenli olarak Birleşik Krallık'ta ve yurt dışında turnelere çıkamaktadır.

Pek çok öğrenci drama ve oyunculukla ilgilenmektedir. Öğrenciler, ulusal topluluklarda ve televizyonda performans sergilemektedir. Öğrenciler, GCSE ve A Level programlarında seçilmiş konular olarak sanat, fotoğrafçılık ve grafik tasarım da okuyabilmektedir.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Yatılı okul

545

Kız ve erkek

Good

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page