top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Frewen College

Doğu Sussex, İngiltere, Birleşik Krallık

Northiam, Rye, Doğu Sussex, TN31 6NL

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Frewen College, öğrencileri için güvenli, huzurlu ve zenginleştirici bir ortam sunan son derece dikkate değer bir konumdan faydalanmaktadır. Wealden kırsalında, Kent ve Sussex sınırlarında, tarihi Northiam köyünün hemen dışında yer almaktadır.

Okulun üç temel hedefi bulunmaktadır. Bunlar; kapsamlı bir eğitim alırken, öğrenmeye yönelik içgüdüsel bir merakı geliştirme ve geniş dünyayla ilgilenme isteği, mutluluk ve özgüven duygusu beslerken, sağlıklı bir mizah dozuyla karakterize edilmek, cömertlik ruhun göstergesidir. Başkalarına karşı naziklik ve etraflarındakilerin duygularına gerçek bir hassasiyet sergilemektir.

Frewen College’ın Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Frewen College, GCSE programında yüksek notlar elde etme yeteneğine sahip öğrencilere büyük bir destek sağlamaktadır. Okul, küçük sınıf boyutlarını kullanarak disleksiye uygun stratejilere odaklanmaktadır. Okulun amacı, her öğrencinin katıldığı noktadan mümkün olduğunca fazla ilerlemesini sağlamaktır. Hedefe yönelik okuryazarlık desteği, öğrencilere okuma, yazma ve yazım becerilerini geliştirmede yardımcı olmaktadır.

Okul 10. Ve 11. Sınıf öğrencilerine, İngilizce, matematik ve fen bilimleri gibi temel derslerin yanı sıra beşeri bilimler, sanat, teknoloji ve spor gibi ek seçeneklerle çeşitli dersler sunmaktadır. GCSE sınavlarında öğrencilerin %66’sı 4-9 aralığında notlar elde etmiştir. Sixth Form'da, A Level ve BTEC nitelikleri dahil olmak üzere tüm derslerde %100 geçme oranı sürdürülmüştür. Önemli performanslar arasında A Level Matematik, Fizik ve İşletme Çalışmaları'nda B Notları yer almıştır. Birçok öğrenci, Essex Üniversitesi, Kingston Üniversitesi ve Water Bears Müzik Koleji gibi üniversitelere yerleşmişlerdir.

Frewen College’ın Sahip Olduğu Aktiviteler

Okul, birçok farklı aktiviteye ev sahipliği yapmaktadır. Okul, 1681 yılında tasarlanmış tarihi bahçeler içinde yer aldığından dolayı Sussex'teki en eski duvarla çevrili bahçelere sahip olmuştur. Bu bahçeler yıllık olarak “Ulusal Bahçe Düzeni” etkinliği ve çeşitli etkinlikler için açılmaktadır.

Bu bahçelerin ötesinde öğrenciler, 60 dönümlük oyun sahalarına ve arazilere erişime sahiptir. Ayrıca, okul, kros koşusu, yön bulma ve doğa gezintisi gibi etkinlikler için güvenli bir erişim sağlanmaktadır.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Yatılı okul

139

Kız ve erkek

Good

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page