top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Fulneck School

Pudsey, İngiltere, Birleşik Krallık

Fulneck, Pudsey, LS28 8DS

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Fulneck School öğrencilerine samimi ve ailevi bir atmosferi yansıtarak, canlı ve kapsayıcı bir topluluğu teşvik etmektedir. Okulda bireylerin gelişim gösterebileceği, büyüyebileceği ve başarılı olabileceği bir ortam sunmaktadır.

İki buçuk asrı aşkın bir süredir devam eden geçmişiyle Fulneck, bireyleri yüksek saygıdeğerlikle değerlendiren olağanüstü bir eğitim sunmuştur. Bu, insan ilişkilerinin kalitesi ve özelleştirilmiş metodoloji, okulun dikkate değer başarısının temelini oluşturan unsurlar haline gelmiştir.

Fulneck School’un Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Fulneck School’da eğitim, birçok farklı biçimde ortaya çıkmaktadır. Her biri kendi özgünlüğüne sahip olmuştur. Fulneck School içinde, farklı bir özün varlığına inanılmaktadır. Okul, Yorkshire'ın resmedilmeye değer manzaralarıyla çevrili geleneksel İngiliz bir köyünün içine yerleşmiştir. Tarihi kökleri 1753'e kadar uzanan kampüs, 100 dönümlük geniş arazinin üzerine yayılmış olup, gerçekten büyüleyici bir ortam sunmaktadır.

Öğrencileri yönlendiren öğretmenler, yaklaşımlarını özelleştirmekte eşsiz bir yeteneğe sahip olup, mükemmeliyeti hedeflemek için güveni aşılamaktadırlar. Temelde geleneksel olmakla birlikte, okul çağdaş bir bakış açısını korumaktadır.

Uluslararası öğrencilere English as an Additional Language (EAL) kurslarına katılma fırsatı sunulurken, disleksi olan öğrencilere destek sağlamak için özel programlar bulunmaktadır.

Okul, büyük ölçüde akademik başarı kayıtlarına sahip olmuştur. GCSE sınavlarında en az dört ila beş konuda 4-5 derece geçme oranı sergilenmektedir. Mezunların %47'sinin kariyer yolları doğa ve mühendislik bilimlerine yönlendirilmektedir. Öğrencilerin yaklaşık %24'lük bir kısmı mezuniyet sonrası sosyal ve insani alanları kapsayan kursları tercih etmektedir.

Fulneck School’un Sahip Olduğu Aktiviteler

Fulneck School öğrencilerinin yaklaşık dörtte biri sürekli olarak müzik enstrümanları çalmaktadır. Pek çok uluslararası öğrenci drama ve tiyatroya, oyunculuğa da ilgi göstermektedir. Drama kulübü üyeleri bu dersleri GCSE sınavlarında alabilmektedirler. Bu sayede; LAMDA (London Academy of Music and Drama) sınavını geçmek mümkün hale gelmektedir.

Spor alanında öğrenciler okul takımlarına ve milli takımlara katılmaktadır. Lise öğrencileri genellikle Duke of Edinburgh Ödülü programlarına katılmaktadırlar. Okulun gezi programı yurt dışına çok sayıda gezi içermektedir.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Yatılı okul

303

Kız ve erkek

Good

Fiyat bilgisi
Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page