top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Gordonstoun School

Elgin, İskoçya, Birleşik Krallık

Gordonstoun, Elgin, Moray, IV30 5RF

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Gordonstoun School, İskoçya'da dansın ana derslerden biri olarak öğretildiği tek okul olarak geçmektedir. Genel olarak okul, öğrencilerine yaratıcı yetenekleri geliştirmeleri için harika fırsatlar sağlamaktadır.

Öğrenciler okuldaki tüm eğitim süreçleri öğrencilerin akademik, sosyal becerilerini ve kişisel niteliklerini geliştirmeye yöneliktir. Öğrenci aktif bir yaşam pozisyonuna sahiptir, motivasyonu yüksektir, yaratıcıdır, kendine güvenir, çalışkandır, hızlı karar verebilir ve etkili bir şekilde diyalog yürütebilmektedir. Öğrenciler gelecekteki faaliyetler için öncelik yönünü seçebilmektedirler. Kariyer danışmanlığı merkezindeki danışmanlıklar ücretsiz olarak verilmektedir.

Gordonstoun School’un Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Gordonstoun School’un ayırt edici bir özelliği, burada benimsenen öğrenci gelişim sistemi olmuştur. Eğitim süreci, öğrencilerin yaratıcılıkla meşgul olmalarını, spor yapmalarını, “Açık havada eğitim”, “Uluslararası ilişkiler”, “Topluma hizmet” programlarına katılımlarını, okul ve ev görevlerini yerine getirmelerini içermektedir. Proje kapsamında her öğrencinin kişisel bir blogu bulunmaktadır. Okul, tüm alanlarda başarı kaydetmenize olanak tanmaktadır.

Okul, matematik ve dil odaklı klasik eğitim sunmaktadır. Okulun tüm uluslararası öğrencileri en az iki yabancı dil öğrenmektedir. Ayrıca Latince ve Yunanca dersler de bulunmaktadır.

Sınavlarda öğrencilerin dörtte biri A* - A sonuçlarını elde etmiştir. Öğrencilerin yarısı A* - B arası sonuçlar elde etmiştir. Gordonstoun School mezunlarının %5'i Oxbridge'de okumaktadır.

Okul uluslararası öğrenciler için özel programlar sunmaktadır. Alan derslerinin geliştirilmesinde zorluk yaşayan öğrenciler “destekleyici” derslere katılabilmektedirler. IELTS sınavına girmek isteyen öğrenciler için, sınavı geçme yöntem ve stratejilerine ağırlık verilen ek İngilizce dersleri verilmektedir.

Gordonstoun School’un Sahip Olduğu Aktiviteler

Okul yaratıcı gelişim için birçok fırsat sunmaktadır. Okulun kendi orkestraları, toplulukları ve kulğpleri bulunmaktadır. Aynı zamanda öğrencilere sanat, web tasarımı, caz dansı, yemek pişirme, elektronik, drama, dijital sanat kulüpleri de sunulmaktadır. Birçok öğrenci dil seçmeli derslerini de seçmektedir.

Spor için öncelikli sporlar mevsim faktörü ve çocukların cinsiyeti dikkate alınarak belirlenmektedir. Erkek öğrenciler için kriket, hokey ve ragbi seçilebilir alternatif olarak belirlenmiştir. Kızlar öğrenciler için ise hokey ve netbol olarak belirlenmiştir. Ayrıca kayak, badminton, basketbol, voleybol, aerobik, yoga, bisiklet, squash, atıcılık, binicilik, karate, judo, atletizm, tenis, kros, futbol da öğrencilere sunulmaktadır.

Okul eğlence programı da bulunmaktadır. Partiler, sporlar, yarışmalar, tiyatro ziyaretleri, sinemalar, konserler, bowling ve plaj gezileri ve ilginç geziler dahildir. Okul yaşamının önemli bir kısmı sosyal uluslararası projelerdir. Öğrencilere Okyanusya'yı, Hindistan'ı, Amerika'yı, Afrika'yı, Avrupa'yı ziyaret etme fırsatı vermektedirler.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Yatılı okul

700

Kız ve erkek

Good

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page