top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Halliford School

Shepperton, İngiltere, Birleşik Krallık

Russell Road, Shepperton, TW17 9HX

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Halliford School, Thames Nehri'nin Halliford kıvrımında yer almaktadır. Altı dönüm arazi üzerinde yer alan, on sekizinci yüzyıldan kalma zarif bir bina olan eski ev, Okulun idari merkezi olarak bulunmaktadır. Okul yaklaşık 500 metre uzağında altı dönümlük ek spor sahası daha bulunmaktadır.

320 kişilik tiyatro salonu, yenilenmiş mutfak ve yemek odası, yeni sınıflar ve yeni bilim laboratuvarı da dahil olmak üzere gelişim programı yürütülmüştür. Tırmanma duvarı ve soyunma tesisleri bulunan bir spor salonu bulunmaktadır. Ek olarak okuldan ayrı bir binada bulunan Sixth Form merkezi ve kafe, sanat stüdyoları ve resital salonu da dahildir. Teknoloji ve tasarım öğrencileri için tasarım stüdyosu ve atölyesi de bulunmaktadır.

Halliford School’un Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Halliford School’a giriş İngilizce ve matematik sınavıyla ve mülakatla yapılmaktadır. Öğrenciler güçlü bir aile topluluğu duygusunu benimseyerek eğitim görmektedirler. Bu durum, öğrencinin ailesiyle olan yakınlığın güçlendirilmesine sahip olmaktadır. Öğrenciler GCSE sınav sonuçlarına ve mülakatlara göre Sixth Form'a kabul edilmektedirler.

Ana konularına ek olarak, tüm öğrencilere Sixth Form’da geçirdikleri süre boyunca ek bir AS Seviyesine eşdeğer olan Extended Project Qualification (EPQ) tamamlama fırsatı verilmektedir. Üniversiteler, öğrencilerin üniversiteye devam ettiklerinde son derece faydalı olan bağımsız araştırma becerilerini geliştirmelerine olanak sağlamaktadırlar.

Halliford School’un Sahip Olduğu Aktiviteler

Halliford School’un sahip olduğu çeşitli aktiviteler bulunmaktadır. Bunların arasında drama, müzik ve resim bölümleri yer almaktadır. Satranç, tasarım, bilgisayar, film, yaratıcı yazarlık, modern diller, bilim ve sanat gibi kulüplerin uzun bir listesi bulunmaktadır. Buna ek olarak, kıdemli ve genç münazara ve akademik topluluklar ile okullar arası topluluk önünde konuşma ve şarkı söyleme yarışmaları da bulunmaktadır. Duke of Edinburg ödül programı da ek bir etkinlik olarak mevcut bulunmaktadır.

Halliford School'da oynanan başlıca oyunlar rugby, futbol ve kriket olmaktadır. Atletizm, basketbol, badminton, voleybol ve golfün yanı sıra bir dizi başka aktiviteler de mevcut olarak bulunmaktadır.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Harici

449

Sadece erkekler

Outstanding

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page