top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Hampstead Fine Arts College

Londra, İngiltere, Birleşik Krallık

14-16 Waterloo Place, Londra, SW1Y 4AR

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Hampstead Fine Arts College, tüm öğrencilerini birey olarak tanıyıp, onları kişisel olarak cesaretlendirmek ve desteklemektedir. Okul her öğrencinin öz disiplinini ve öz motivasyonunu yükseltmeye teşvik etmektedir.

Okulda öğrencilere sunulan dersler, öğrencileri tartışmaya ve münazaraya davet etmektedir. Böylece öğrenciler sorgulayan eleştirel düşünürler ve bağımsız öğrenenler haline gelmektedirler.

Hampstead Fine Arts College’ın Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Okulun neredeyse tüm öğrencileri üniversitede, sanat fakültesinde, konservatuarda veya drama okulunda yüksek öğrenime devam etmektedir.

Buna ek olarak okul, öğrencilerin A Level programından sonra gelecekleri hakkında bilinçli bir seçim yapabilmeleri için her öğrenciye ayrıntılı kişisel rehberlik sunmaktadır. Bu rehberliğin bir parçası olarak öğrencilerin çalışmaları, yetenekleri ve gelecekteki olası kariyerleri arasında bağlantı kurmalarına yardımcı olmaktadırlar.

Sixth Form öğrencilerinin çoğunluğu iki yıllık A Level programını takip etmektedir. Sosyal bilimlerden klasik çalışmalara kadar 20'den fazla konu seçeneği olacak ve bunlar herhangi bir kombinasyonla çalışılabilmektedirler. Bu, öğrencilerin becerilerine, ilgi alanlarına ve gelecek planlarına ideal olarak uygun olan kendi kişisel çalışma programlarını takip etmelerine olanak tanımaktadır.

2023 yılı A Level sınav sonuçlarında öğrencilerin %45’i A*-A aralığında puan alarak başarı sağlamışlardır. Öğrencilerin %84’ü ise A*-C aralığında puan alarak başarı sağlamışlardır.

Hampstead Fine Arts College’ın Sahip Olduğu Sosyal Aktiviteler

Tüm öğrenciler spor derslerine sahip olmaktadır. Haftalık olarak düzenlenen futbol, netbol, tenis ve yoga gibi organize sporlar almaktadırlar. Ayrıca sanat, fotoğrafçılık, müzik, medya ve drama gibi çok çeşitli yaratıcı kulüpler de bulunmaktadır. Öğrenciler, konuşma ve drama alanında daha fazla araştırma yapmaya veya akademik, sanatsal veya pratik nitelikte bir proje planlama, araştırma ve yürütme fırsatı veren, daha bağımsız olarak yönlendirilmektedirler.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Harici

227

Kız ve erkek

Outstanding

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page