top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Highclare School

Birmingham, İngiltere, Birleşik Krallık

10 Sutton Road, Erdington, Birmingham, B23 6QL

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Highclare School 1932'de kurulmuştur. Birmingham şehrinin üç bölgesinde bulunan okul, 2 ila 18 yaş arası çocuklara eğitim veren bağımsız bir okul olarak kayıtlara geçmiştir.

Okulda, öğrencinin hayatının her alanında mükemmeliyet arayışı önemlidir. Mükemmel notlarımız yalnızca Highclare School'da sunulan öğretim her öğrencinin yeteneklerini ortaya çıkarmak için standart olarak çok yönlü bir etkinlik programı sunmaktadırlar. Her öğrenci, uzmanlarla bire bir müzik ve LAMDA eğitimine ve baleden çevre sorunlarına kadar her ilgi alanına uygun çok çeşitli müfredat dışı etkinliklerin sağlanmasına erişebilmektedir.

Highclare School’un Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Okulun GCSE programında tüm öğrenciler İngiliz Dili ve Edebiyatı, matematik, beşerî bilimler eğitimi almaktadır. Birçok öğrenci, geniş seçenek yelpazesiyle modern bir yabancı dil; Fransızca, Almanca veya İspanyolca gibi diller öğrenmektedir. Ayrıca, beden eğitimi, müzik ve sahne sanatları müfredatın önemli bir bölümünü oluşturmaktadır.

Sixth Form dışarıdan adayların yanı sıra Highclare Senior School'dan transfer olan öğrencileri de kabul etmektedir. Genişletilmiş projelerin yanı sıra çok çeşitli A Level dersleri de eğitim için bulunmaktadır. Pastoral yaşam, yüksek öğrenim ve kariyer rehberliği de sunulmaktadır ve zaman çizelgeleri her öğrencinin bireysel gereksinimlerini karşılayacak şekilde yapılandırılmıştır.

2023 yılında yapılan A Level sınav sonuçlarında öğrencilerin %20’si A*-A derecelerini elde etmiştir. GCSE sınavında ise öğrencilerin %27’si 7-9 notlarını elde etmiştir.

Highclare School’un Sahip Olduğu Aktiviteler

Highclare School, yurt içi ve yurt dışı olmak üzere çeşitli gezilere ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda öğrencinin ilgi alanlarına göre seçebileceği birçok kulüp ve spor dalları bulunmaktadır.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Harici

519

Kız ve erkek

Outstanding

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page