top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Ipswich High School

Suffolk, İngiltere, Birleşik Krallık

Nelson’s Avenue, Woolverstone, Suffolk, IP9 1AZ

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Ipswich High School, Orwell Nehri kıyısındaki Woolverstone'da 87 dönümlük kampüste yer alan bir eğitim kurumudur. Okul öğrencilerine öğrenme sevgisini aşılamaktadır. Küçük dersliklerde işlenen derslerin temel amacı, öğrencilerin öğretmenlerinden ilham almasını sağlamaktır.

Okulun ortak müfredat programları oldukça geniştir. Okulun bir diğer amacı ise, öğrencilerini ne olmaları gerektiğine dair önceden tanımlanmış bir görüşe uydurmak değil, her öğrenciyi tanımaya ve okulu, onlara daha önce mümkün olduğunu düşündüklerinden daha fazlasını başarmaları konusunda ilham vermektir.

Ipswich High School’un Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Okulun içinde tiyatro sahneleri, ICT derslikleri, 25 m kapalı ısıtmalı yüzme havuzu, Sixth Form merkezi, aşçılık odaları dahil olmak üzere birçok alan bulunmaktadır. Okul aynı zamanda doğal çevresinden de yararlanmaktadır.

Öğrenciler büyük bir akademik başarıya sahip olacakları geniş ve dengeli bir müfredatı takip etmektedirler. 2022'de verilen GCSE sınavlarında öğrencilerin %54'ü 7-9 arası başarı elde etmiştir. Öğrencilerin %36'sından fazlası 8-9 arası başarı sağlamıştır. A Level sınavlarında ise öğrencilerin %35’i A*-A aralığında başarı elde etmiştir.

11. sınıflar için tüm öğrenciler bir haftalık iş deneyimi yerleştirme programına katılabilmektedir. Okulun sağladığı bu rekabetçi süreç öğrencilere fayda sağlamaktadır. Öğrenciler CV ve ön yazı yazmayı ve son başvuru tarihine kadar başvuru yapmayı öğrenmektedirler. Üniversiteye hazırlanan öğrencilerin %92’si ilk üniversite tercihine yerleşmiştir. Öğrencilerin %71’i ise Russel Group üniversitelerine girmeyi başarmışlardır.

Ipswich High School’un Sahip Olduğu Sosyal Aktiviteler

Dönemden döneme değişiklik gösteren kulüplerde dikiş, yoga, eğlence, golf, kayak, binicilik, drama, birçok spor ve çok sayıda müzik grubu gibi aktiviteler yer almaktadır. Öğrencilere, her haftanın sonunda belirli bir zaman dilimine dahil edilen çeşitli teşvik edici aktiviteler sunulmaktadır.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Yatılı okul

498

Kız ve erkek

Outstanding

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page