top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

King's Ely

Cambridgeshire, İngiltere, Birleşik Krallık

Ely, Cambridgeshire, CB7 4EW

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

King's Ely, öğrencilerin geleceklerini hazırlayan, besleyici, kapsayıcı ve ileriye dönük bir topluluktur.

Öğrenciler öğrenimlerinde risk almaya, kendilerini beklentilerinin sınırlarının ötesine zorlamaya, çevrelerindeki dünya hakkında ve bunu yaparken de kendileri hakkında daha fazla şey keşfetmeye teşvik edilmektedir. King's Ely öğrencileri öğretmenleri tarafından desteklenip, aynı zamanda öğretmenleri tarafından konfor alanından çıkartılıp, öğrenciyi gerçek hayata hazırlamayı teşvik etmektedirler.

King’s Ely’ın Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Sixth Form’da öğrenciler için ders seçenekleri oldukça geniş bir yelpazeyle sunulmuştur. Sınıf boyutları oldukça küçük tutulan bu okulda öğretmenlerin öğrencilerle birebir iletişim sağlaması amaçlanmıştır. Okul müfredatında zorunlu İngilizce, matematik, dini bilimler ve bilim dersleri bulunmaktadır. Buna ek olarak, her öğrenci sanat, işletme, drama, teknoloji ve çeşitli ders grubundan da dersler seçmektedir.

King's Ely Uluslararası. King's Ely’ın uluslararası öğrencileri dünyanın her yerinden gelmektedirler. Okulun amacı, İngiltere'deki bir yatılı okulun canlı ortamına, tarihle dolu ancak yenilikçi bir eğitim deneyimi sunan canlı ortama sorunsuz ve başarılı bir geçiş sağlamaktır.

King’s Ely uluslararası öğrencilere akademik olarak etkili bir destek sunmaktadır. Bir yıllık yoğun GCSE kursu, GCSE'lerini bir yılda tamamlamak isteyen öğrenciler için bulunmaktadır. GCSE Öncesi programı, İngilizce konusunda desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere yöneliktir.

King’s Ely’ın Sahip Olduğu Aktiviteler

King's Ely'ın eğitime bütünsel bir yaklaşımı bulunmaktadır. Müzik, sanat, drama, spor gibi çok çeşitli aktiviteler bulunmaktadır.

Okulun kendine özgü açık hava etkinlikleri bulunmaktadır. Bazı öğrenciler Duke of Edinburgh ödül programına yönlendirilmektedir.

Öğrencilerin neredeyse yarısının bir müzik enstrümanı konusunda kişisel eğitimi bulunmaktadır. Tiyatro bakımından da çeşitliliği olan okulun tüm bölümleri, her yıl oyunlar sergilemektedir.

Okulun ana sporları kürek, rugby, futbol, netbol, hokey ve kriket olmuştur. Atletizm, badminton, basketbol, tenis, yelken, squash, yüzme, golf ve binicilik de bulunmaktadır. Tüm öğrenciler takım oyunlarına katılmaya teşvik edilmektedir.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Yatılı okul

1100

Kız ve erkek

Outstanding

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page