top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

King Edward's School

Birmingham, İngiltere, Birleşik Krallık

Edgbaston Park Road, Birmingham, B15 2UA

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

King Edward's School, Edgbaston'daki golf sahası, göl ve doğa koruma alanıyla çevrili 50 dönümlük bir alanda yer almaktadır. Akademik olarak ülkenin önde gelen okullarından biri olan King Edward's School, aynı zamanda spor, müzik, drama, açık hava etkinlikleri ve geziler ve keşif gezilerindeki çeşitliliği de öne çıkmıştır.

King Edward's School’un Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Tüm öğrenciler Almanca, İspanyolca veya Klasik Yunanca dillerinden birini öğrenip tercihlerini GCSE veya IGCSE ve ötesine taşıyabilmektedirler.

Sixth Form’da ise Eylül 2010'dan bu yana A Level programları yerini IB diplomasına bırakmıştır. Okul, bu diplomanın bağımsız öğrenme için daha fazla fırsat sağladığına ve üniversite öğrenimi ve üniversite sonrası yaşam için daha iyi bir hazırlık olduğuna inanmaktadır.

Okulun müfredatı sınavlara hazırlanmanın ötesine geçmektedir. Örneğin beden eğitimi ve oyunlar herkes için zorunlu kılınmıştır. Cuma öğleden sonraları tüm okulun akademik olmayan faaliyetlere katılması için ayrılmıştır.

Okulun 2022 IB sonuçları, ortalama 39,6 puana ulaşmıştır. Öğrencilerin %60'ı 40 veya üzeri puan almıştır. GCSE sınavlarında öğrencilerin %74'ü 8-9 aralığında notlar alarak başarı sağlamışlardır. Öğrencilerin %89'u 7-9 arasında başarı sağlamışlardır.

King Edward's School’un Sahip Olduğu Sosyal Aktiviteler

Okulun çok zengin bir müzikal ve dramatik yaşamı bulunmaktadır. Müzik gruplarının ve tiyatro yapımlarının birçoğu King Edward VI Kız Lisesi ile ortaklaşa gerçekleştirilmektedir. Ondan fazla farklı müzik grubu ve korosu bulunmaktadır.

Rugby, kriket, hokey ve su topu okuldaki başlıca takım oyunları olarak belirlenmiştir. Ancak okçuluk, atletizm, badminton, basketbol, satranç, kros koşusu, bisiklet, eskrim, beşli koşu, golf, kano, squash, yüzme, masa tenisi ve tenis gibi diğer birçok spor da bulunmaktadır.

Okulda, edebiyat topluluğu, tarih topluluğu, ekonomi ve İşletme Topluluğu gibi birçok aktif topluluk bulunmaktadır.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Harici

1175

Kız ve erkek

Outstanding

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page