top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

King Edward VI School

Suffolk, İngiltere, Birleşik Krallık

Grove Road, Bury St Edmunds, Suffolk, IP33 3BH

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

King Edward VI School, geniş alana kurulmuş, seviyeli, zorlayıcı ve öğrenme sevgisini teşvik eden bir müfredat sağlamaya kendini adamıştır.

Her öğrenciye kişisel mükemmellik için çabalama fırsatı vermek amacıyla müfredatı öğrencilerin yetenekleri, ilgi alanları ve istekleriyle eşleştirmektedirler. Okulun müfredatı, tüm öğrencilere duygusal, manevi ve pratik destek sağlamayı amaçlamaktadır.

King Edward VI School’un Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Okulun vizyonu, öğrencilerin güvenli ve emniyetli bir ortamda geniş, zorlu ve zenginleştirici bir müfredata eriştiği, birinci sınıf bir olmaktır. Toplumdaki her bireyin gelişmesini sağlamaktadır.

Müfredatın merkezinde öğretilen konulara ve her bir öğrencinin etrafındaki dünyaya sağladığı içgörüye saygı yatmaktadır. Okul öğrencilere nasıl düşüneceklerini, nasıl eleştireceklerini, pasif değil aktif bilgi alıcıları olmayı öğretmektedirler. Okul üç temel değere sahip olmaktadır. Bunlardan birincisi saygı, ikincisi mükemmeliyet ve üçüncüsü ise yaratıcı olmaktır.

King Edward VI School’daki 2023 GCSE sınavlarında öğrencilerin %70’i 7 ve üzeri notlara sahip olmuştur. 39 öğrencinin en az bir tane 9 notu bulunmaktadır. Öğrencilerin %41’i hem İngilizce hem matematikte tam not almıştır.

King Edward VI School’un Sahip Olduğu Aktiviteler

Tartışma kulüpleri, King Edward VI School'unda kültürün önemli bir parçası haline gelmiştir. Ayrıca her cuma okuldan sonra kütüphanede haftalık münazaralar yapılmaktadır. Okul öğrencilerini çeşitli yarışmalara katılması için desteklemektedir. Öğrencileri teşvik eden çeşitli sporlar, kulüpler, geziler ve aktiviteler de bulunmaktadır.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Harici

791

Sadece erkekler

Good

Fiyat bilgisi
Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page