top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Kings Monkton School

Cardiff, İngiltere, Birleşik Krallık

6 West Grove, Cardiff, CF24 3XL

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Kings Monkton School’da öğrenciler, ilerlemelerinin dikkatle izlendiği geniş bir müfredat izlemektedirler. Gelişim yılları boyunca güçlü manevi destek almaktadırlar. Tüm öğrenciler çalışmalarında yüksek standartlar elde etmek için çabalamaya ve ait oldukları toplumun refahına katkıda bulunmaya teşvik edilmektedir. Herkesin en yüksek potansiyele ulaşmasını sağlamak için sınıf başına en fazla 18 öğrenci bulunmaktadır.

Sixth Form’da, öğrenciler küçük eğitim gruplarında eğitim görmektedirler. Akademik çalışmalarına ek olarak, okul felsefesinin bir parçası olarak genç girişim, topluluk önünde konuşma ve genişletilmiş proje yeterliliği gibi bir dizi başka etkinliğe katılmaktadırlar.

Okul, Oxford Royale Academy, HSA, Shelley Norton Drama ve Calzaghe Mini Dragons gibi birçok farklı kuruluşla ortaklaşa çalışmaktadır. Ayrıca okulun Çin, Hollanda, Tayland ve İspanya ile yakın bağları bulunmaktadır.

Kings Monkton School’un Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Kings Monkton School’un Sixth Form öğrencilerine, başarı, bağımsızlık ve fırsat aracılığıyla “olabilecekleri en iyi kişi olmalarına” yardımcı olmaktadır. Okul öğrencilerin sevdikleri ve gerçekten tutkulu oldukları çalışma alanlarına odaklanmalarına olanak sağlamaktadır. Bu nedenle İngilizce, matematik, tarih, Çince, psikoloji gibi çok çeşitli konuları öğretmektedirler. Öğrencilere kendi yeteneklerine güvenerek üniversiteye veya tam zamanlı istihdama geçmek için ihtiyaç duydukları bilgi ve becerileri sağlamak amacıyla A Level, BTEC programlarını sunmaktadırlar.

Okul öğrencilerine, konularında uzman öğretmenlerin teşvik ettiği tartışmalarla, üniversite tarzı seminerlere benzer bir şekilde eğitim vermektedir. Sixth Form öğrencilerine sorumluluk alabileceği bir alan yaratmaktadırlar. Ayrıca tüm öğrencilere iş deneyimi kazanmaları için çeşitli fırsatlar sunulmaktadır. Öğrenciye ister üniversitede veya yüksekokulda ileri eğitim ister istihdama geçiş olsun, kendileri için doğru olan bir sonraki adımı seçme konusunda tavsiye ve destek sunulmaktadır.

Kings Monkton School’un Sahip Olduğu Aktiviteler

Okul öğrencilerin öğrenme deneyimini geliştirmek için, öğle yemeği kulüplerinden denizaşırı gezilere ve Duke of Edinburgh ödül programına kadar uzanan çeşitli ekstra müfredat faaliyetleri programı bulunmaktadır. Dönem kulüpleri programı ise dönemden döneme değişmektedir.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Uzmanınızla iletişime geçin

Uzmanınızla iletişime geçin

Uzmanınızla iletişime geçin

Uzmanınızla iletişime geçin

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page