top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Kingsley School

Warwickshire, İngiltere, Birleşik Krallık

Beauchamp Hall, Beauchamp Avenue, Leamington Spa, Warwickshire, CV32 5RD

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Kingsley School, yüksek akademik standartları ve birinci sınıf pastoral bakımıyla mükemmel bir üne sahip olmaktadır. Kingsley'de öğrenciler öğrenmeye olumlu ve amaçlı bir yaklaşıma sahiptir.

Kingsley School’un Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Kingsley School öğrencilerine geniş, dengeli ve teşvik edici bir akademik deneyim sunmaktadır. Kingsley'deki müfredat, yaratıcılığı, entelektüel merakı ve bağımsızlığı teşvik etmek için öğrencilerin önceki öğrenmelerini temel alarak ilerlemeyi en üst düzeye çıkaracak şekilde yapılandırılmıştır. Okulun GCSE müfredatı öğrencilere İngilizce, matematik ve üç ayrı bilimin temel konularının yanı sıra beşeri bilimler, sahne sanatları, beden eğitimi ve modern yabancı diller alanlarında sınavlara girme fırsatları sağlamaktadır. Okul, akademik açıdan sıkı bir ders programı sunarken, Latin ve klasik uygarlık gibi ek dersler sunma esnekliğine ve kapsamına da sahiptir. 2021 yılının GCSE sonuçlarında öğrencilerin %35’i 8-9 puan aralığında başarı sağlamıştır.

Kingsley School'un Sixth Form programı öğrencilere çok çeşitli fırsatlar sunmaktadır. Yüksek kaliteli bir A Level müfredat öğrencilere sunulmaktadır. Öğrencilerin çoğu, ilk tercih ettikleri üniversiteye ilerlemek, prestijli ticari kuruluşlarda çıraklık yapmayı seçmek veya daha fazla Yüksek Öğrenim dersleri almak suretiyle hedeflerinin çeşitliliği benimsenmektedir. 2021 A Level sınav sonuçlarında öğrencilerin %37'si A* notunu alarak başarı sağlamışlardır. Mezunların gideceği yerler arasında UEA'da Tıp, Birmingham, Leeds ve Liverpool'da Hukuk, Cambridge'de Orta çağ ve Modern Diller, Manchester'da Nörobilim, Bristol'da Diş Hekimliği, Cardiff'te İngilizce, Leeds'de Coğrafya, Swansea'de Matematik, Edinburgh ve Leeds'de Müzik, Newcastle'da Deniz Zoolojisi, Exeter'de Zooloji, Exeter'de İşletme Yönetimi, Liverpool'da Veteriner Bilimi bulunmaktadır.

Okul, öğrencilerin geniş ve dengeli bir müfredattan, küçük sınıflardan ve öğretmenlerle mükemmel ilişkilerden yararlandığı, kademeli bir öğrenme desteği sistemi işletmektedir. Dersler, öğretmenlerin bireysel bazda dinamik ihtiyaç değerlendirmeleri yapmasıyla, öğrenmenin yanı sıra meydan okuma ve genişletme fırsatları da sağlamaktadır. Okul yaşamının her alanında, öğrencilerin kendilerinin en iyi versiyonu olmaları ve potansiyellerini her açıdan gerçekleştirmeleri desteklenmektedir.

Kingsley School’un Sahip Olduğu Sosyal Etkinlikler

Öğrenciler korolar, enstrümantal gruplar ve drama atölyeleri dahil olmak üzere çok çeşitli performans sanatları kulüplerine ve sağlıklı yaşam faaliyetlerine erişebilmektedirler. Okulun yurt içi ve yurt dışı çeşitli geziler de bulunmaktadır.

Spor ve beden eğitimi Kingsley'de yaşamın hayati bir parçası haline gelmiştir. Her öğrenci kişisel olarak en iyisini başarmaya teşvik edilmektedir. Her hafta ders dışı sporlardan oluşan kapsamlı bir program sunulmaktadır ve başarılı spor takımlarıyla düzenli olarak yerel ve bölgesel rakiplere karşı yarış düzenlenmektedir.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Harici

303

Kız ve erkek

Outstanding

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page