top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Kingston Grammar School

Londra, İngiltere, Birleşik Krallık

London Road, Kingston upon Thames, KT2 6PY

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Okul, Lovekyn Chantry Şapeli'nde bulunduğu on dördüncü yüzyıldan beri varlığını sürdürmektedir. Okulda öğretmenler refah ve ilerlemeden sorumludur. Okul içinde ve dışında endişeleri olan öğrencilere destek olmak için hafta boyunca iki okul danışmanı ziyaret etmektedirler. Ayrıca okulda çeşitli harici ve dahili konuşmacıların katılımıyla çok çeşitli konuları kapsayan pastoral akşamlar da düzenlenmektedir. Pastoral eğitim, tüm yıl gruplarında, çok çeşitli konularda yüksek kaliteli dışarıdan konuşmacılarla desteklenen özel dersler ve konferanslar aracılığıyla gerçekleşmektedir.

Kingston Grammar School’un Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

GCSE'ye kadar olan akademik müfredat, çeşitli disiplinler ve çeşitli entelektüel deneyimler arasında uygun bir dengeyi vurgulamaktadır. Derslerin hepsinde matematik, İngilizce, IGCSE/GCSE dersinin bir parçası olarak en az bir modern yabancı dil alınmaktadır. Üniversiteye girişi de destekleyen eksiksiz bir kariyer programı sunulmaktadır. Öğrenciler akademik uğraşı başlı başına arzu edilen bir amaç olarak görmeye teşvik edilmektedir. Sixth Form’da, öğrenciler dört adet A Level dersi seçmektedirler. Buna ek olarak, Sixth Form programındaki öğrenciler, bağımsız öğrenme için gerekli becerileri geliştirmek ve ufuklarını genişletmek için tasarlanmış bir akademik zenginleştirme programına katılmaktadırlar. Tüm Sixth Form öğrencileri iki haftada bir daha geniş sosyal konular ve uluslararası temalar üzerine derslere katılım sağlamaktadırlar. Sixth Form öğrencilerinin neredeyse %100'ü Oxford ve Cambridge de dahil olmak üzere yüksek öğrenime girmeyi hedeflemektedir.

Kingston Grammar School’un Sahip Olduğu Aktiviteler

Kingston Grammar School, yalnızca rekabetçi sporlarla uğraşan öğrencilerin yüksek yüzdesiyle değil, aynı zamanda ilçe, bölgesel ve uluslararası ödüller kazanan çok sayıda öğrencisi de bulunmaktadır. Hokey, kürek ve kriket takımların hazırlık maçlarında ve ayrıca ilçe, bölge ve ulusal şampiyonalarda her seviyede yarıştığı odak sporlar olarak yer almaktadır. Okul aynı zamanda futbol, atletizm, kros koşusu, golf, netbol ve tenis dallarında başarı sağlamaktadır.

Kingston Grammar School’un çok sayıda okul topluluğu her yaştan öğrencinin çıkarlarını sağlamaktadır. Satrançtan münazaraya kadar çeşitlilik göstermektedir. Duke of Edinburgh ödül programı popülerdir ve yurtdışı seyahatleri birçok etkinliğin düzenli bir özelliği haline gelmiştir. Müzik bölümünün yoğun bir konser ve turne programı bulunmaktadır. ve Drama bölümü, öğrencilere dramatik prodüksiyonun her alanında zengin fırsatlar sunmaktadır.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Harici

873

Kız ve erkek

Good

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page