top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Kirkham Grammar School

Lancashire, İngiltere, Birleşik Krallık

Ribby Road, Kirkham, Preston, Lancashire, PR4 2BH

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Kirkham Grammar School, büyük çoğunluğu üniversiteye devam eden dengeli ve kendine güvenen gençler yetiştirmekle anılmaktadır. Okul, mükemmel akademik sonuçların ve iyi bir Oxbridge giriş kaydının yanı sıra, öğrencilere mümkün olduğunca geniş bir yelpazede kültürel, sportif ve yaratıcı etkinlikler sunmaktadır. Okul öğrencileri kendilerine hitap eden etkinliklere katılmaya teşvik etmektedir. Öğrencileri üniversitenin ötesindeki hayata hazırlamaya büyük önem vermektedir.

Okul, bireye önem verilmesine, geleneksel aile değerlerine, ilham verici öğretime ve her çocuğun potansiyelini gerçekleştirmesine vurgu yapan güçlü bir Hıristiyan ahlakına sahip olmaktadır.

Kirkham Grammar School’un Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Kirkham Grammar School GCSE, A Level ve BTEC programlarını uygulamaktadır. Ders seçimi bakımından oldukça geniş yelpazeye sahip olan okul, ilk üç yılda ders olarak İngilizce, Fransızca, matematik, Almanca, İspanyolca, coğrafya, tarih, fizik gibi dersler işlenmektedir.  

Sixth Form’da, A Level konuları oldukça geniştir. Sanat ve tasarım, biyoloji, işletme çalışmaları, kimya, bilgisayar bilimleri, drama ve tiyatro çalışmaları ve ekonomi gibi çeşitli dersler bulunmaktadır.

Buna ek olarak, birçok Sixth Form öğrencisi Duke of Edinburgh ödül programına, genç girişim veya toplum hizmetine gönüllü olarak devam etmektedir. Oxbridge Üniversitesi adaylarına ekstra ders verilmektedir.

Kirkham Grammar School’un Sahip Olduğu Aktiviteler

Sportif becerileriyle tanınan, ancak müzik, sanat ve drama alanlarında da güçlü bir okul tarafından etkileyici bir müfredat dışı aktivite yelpazesi sunulmaktadır. Okulda çok sayıda topluluk, astronomi, drama, satranç, badminton, tırmanma, bilim, genç mühendisler, Sixth Form tartışma grubu, müzik ve daha birçokları dahil olmak üzere çok çeşitli ilgi alanlarına hitap etmektedir.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Yatılı okul

880

Kız ve erkek

Good

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page