top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Langley School

Norwich, İngiltere, Birleşik Krallık

Loddon, Norwich, NR14 6BJ

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Langley School, Langley kasabasındaki kampüste faaliyet göstermektedir. Okul ilk açıldığında sadece erkek öğrencilere eğitim vermesinin ardından bugün kurum, 10 ila 18 yaş arası İngiliz ve uluslararası öğrenciler alarak tamamen karma bir eğitim düzenine geçmiştir.

Okulda her bir öğretmen öğrencilere bire bir ilgi göstermektedir. Okulda öğrenci sayısının az olması da her öğrencinin başarısının ve kazanımlarının yakından izlenmesini sağlamaktadır.

Langley School’un Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Langley School’daki uluslararası öğrenciler “İkinci Dil Olarak İngilizce” eğitimlerine katılabilmektedirler. Bireysel dersler ve mini gruplar halindeki sınıflar, ana sınıfla verimli bir şekilde etkileşime geçmek için tüm temel bilgi ve becerilerin hızlı ve etkili bir şekilde geliştirilmesine olanak tanımaktadır. Genel olarak lise öğrencilerine, özellikle mesleki rehberlik ve kariyer programlarında daha geniş ve kapsamlı fırsatlar sunulmaktadır.

İstatistiklerine göre, öğrencilerin %86'sı sürekli akademik ilerlemelerinde başarı göstermektedir. Öğrencilerin %91'i istisnasız tüm faaliyetlerden memnun kalmaktadır. Öğrencilerin %86'dan fazlası ise devamlı spor aktivitelerine katılıp okul takımlarının ve milli takımların bir parçası olmaktadır.

2022 yılında yapılan GCSE sınavlarında öğrencilerin %86'sı final sınavlarını başarıyla geçmiştir. Öğrencilerin %40'ı ise 8-9 puan aralığında başarı kaydetmiştir.

Yine aynı yıl yapılan A Level sınavlarında öğrencilerin %80’i derslerini başarıyla tamamlamıştır. Öğrencilerin %26’sı ise A*-A aralığında başarı sağlamışlardır.

Langley School’un Sahip Olduğu Sosyal Aktiviteler

Langley School, öğrencilerinin kapsamlı sınıf dışı gelişimine oldukça önem vermektedir. Öğrenciler hem müfredat dahilinde hem de serbest saatlerde spor ve aktif dinlenme için en geniş fırsatlara sahip olmaktadır.

Okul takımları arasında sürekli olarak düzenlenen yarışmalar, bayrak yarışları, hazırlık maçları ve oyunlar, belirli bir yaştaki sporcular arasında şampiyonluklar da bulunmaktadır. Kampüste çok sayıda kulüp, bölüm ve ilgi alanı bulunmaktadır. Her öğrenci kendisi için bir aktivite bulabilmektedir.

Kampüs içinde ve okul dışında personel sürekli olarak heyecan verici ve ilgi çekici etkinlikler, tatiller, yarışmalar ve partiler düzenlemektedir. Film gösterimleri ve tiyatrolara, müzelere ve sanat galerilerine geziler, Londra'ya ve Birleşik Krallık'taki diğer en önemli yerlere geziler, gezi ve tarihi anıtlar, Cambridge gezileri, yetenek gösterisi ve kostümlü balolar da aktiviteler arasında bulunmaktadır.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Harici

1030

Kız ve erkek

Good

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page